Adobe Campaign Nedir

Adobe’un Campaign Uygulaması Nedir ?

Adobe’un Campaign Uygulaması Nedir ?
5 (100%) 1 vote

Adobe Campaign Nedir ?

Adobe Campaign, şirket çalışanlarının grup olarak çalışmasını sağlayan bir görev tanıtımı ve yönetimi aracıdır. Bu araç sayesinde artık cep telefonu mesajlarınızı, e-postalarınızı ve kullandığınız sosyal ağlardaki mesajlaşma uygulamalarını tek bir uygulama ile yönetebileceksiniz.

Ayrıca Adobe Campaign sayesinde birden fazla kampanyayı denetleyerek bunların başarılı olup olmadıklarını istatistik verilerine bakarak ölçebileceksiniz. Tekliflerinizi ve henüz araştırma aşamasında olan projelerinizi yönetebileceğiniz program sayesinde çalışanlarla birlikte yöneticilerde çok hızlı bir şekilde gelişmelerden haberdar olabiliyor ve gerekli görülen durumlarda program üzerinden süreçlere müdahale edebiliyor.

Her Müşteriye Özel Profil Oluşturabileceksiniz

Adobe-Campaign-nedir

Adobe‘un yeni iş yönetimi ürünü sayesinde müşterilerinizi de listeleyerek her müşteriye özel profil oluşturabileceksiniz. Müşterilerinizin şirketiniz ve sizinle ilgili bütün etkileşimlerini görüntüleyebildiğiniz program ayrıca sizi müşterinizden gelebilecek yeni mesajlarda da uyarıyor.

Program hem online hem de kapalı ağlar için offline olarak çalışabiliyor. Üretim sahasından son tüketiciye ulaşmasına kadar ürününüzün serüvenini Adobe Campaign üzerinden izleyebiliyorsunuz. Sizin seçtiğini ve önemli olduğunu düşündüğünüz başlıklarda otomatik olarak almak istediğiniz bildirim mesajlarını da program ile yönetebiliyorsunuz. Ayrıca müşterileriniz için özel ilgi alanlarına göre hazırladığınız içerikleri otomatik olarak görmelerini sağlayabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken sadece programda kayıtlı olan müşterinizin e-posta adresini seçmek. Daha sonra ilgili içerikler o kişinin karşısına otomatik olarak çıkacaktır.

Müşterilerinize Ayıracağınız Vakti Doğru Planlayın

Mailling sistemi ile benzer bir alt yapı kullanan Adobe müşterilere e-postalarla ulaşmayı çok daha kolay hale getiriyor. Bu sayede her müşteri için ayrı bir mailling template oluşturmak durumunda kalmıyorsunuz. Alanlarını belirlediğiniz müşterilerinizin e-posta adreslerine tanımladığınız ilgi alanları sayesinde sadece kişi seçerek mailing template’in otomatik olarak kişiye ulaşmasını sağlayabiliyorsunuz.

Kısaca markalar veya şirketler için müşterilerini profillerine göre ayırabilecekleri otomatik ve ölçülebilir bir alan sunan Adobe Campaign programı, iş kapasitenizi arttırarak daha fazla müşteriye daha fazla vakit ayırmanızı sağlamaktadır.

Adobe Nedir  ?

adobe-nedir

Adobe, merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan bir yazılım ve tasarım şirketidir.  Aralık 1982 yılında kurulan şirket günümüzde tasarım ve yazılım alanında kullanılan onlarca programın geliştiricisi durumundadır. Geliştirdiği tasarım ve yazılım programlarından bazıları Photoshop, Premiere Pro, Encoder, Illustrator, Adobe CC, Dreamweaver gibi programlardır. Bunların bazılarını açıklamak gerekirse;

Dreamweaver: HTML kodlarınızı yazarak, düzenleyebileceğiniz bir ağ sayfası programlama uygulamasıdır.

Photoshop: Fotoğraf düzenlemesinin yanında, pazarlama görselleri oluşturma konusunda kullanılan ve oldukça ilgi gören bir programdır.

Premiere: Adobe’un video kurgu ve montaj programıdır. Edius ve FinalCut gibi diğer kurgu ve montaj programlarına rakip olarak piyasaya çıkarılmıştır.

After Effects: Adobe Premiere ile birlikte videolara görsel efektler eklemek için kullanılmaktadır. Bugün ülkemizde bir çok kurgu atölyesinde ve yapım şirketinde bu program kullanılarak görsel efektler hazırlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan En Çok Kullanılan Arama Motorları Hangileri ? başlıklı makalemizde arama motoru, bing ve google hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir