AMP Hata Raporu Ne Ise Yarar

AMP Hata Raporu Ne İşe Yarar?

AMP Hata Raporu Ne İşe Yarar?
5 (100%) 1 vote

Bir web sitesi hazırladığınızda mobil uyumlu hale getirmek büyük önem taşımaktadır. Mobil uyumlu olmayan siteler verdiğiniz emeğin karşılığını alamamanıza neden olur. Bir siteyi mobil uyumlu hale getirirken AMP hata raporu eklentisi mutlaka kullanılmalıdır. Bugünkü yazımızda AMP hata raporu konusuna değinerek, sitenizi nasıl mobil uyumlu hale getirebileceğinizden bahsedeceğiz.

Mobil Uyum Siteler

Günümüzde internet kullanıcılarının büyük bir kısmı mobil kullanıcıdır. Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ve internet hızındaki gelişimler mobil interneti hayatımızın vazgeçilmezi haline getirdi. Birçok kişi bilgiye ihtiyaç duyduğunda ilk iş olarak internetten arama yapmaktadır. İnternetten arama yapan bir kullanıcı mobile uyumlu olmayan bir sitede fazla vakit geçirmez ve siteden hemen çıkış yapar. Bu durum kullanıcıların sitenizi tekrardan sitenizi ziyaret etmesini engeller ve sitenizin Google tarafından geri plana itilmesine neden olur. Bildiğiniz üzere Google hemen çıkma oranlarına büyük önem vermekte ve bir sitenin sıralamasında bu durumu dayanak olarak kullanmaktadır. Bu nedenle siteniz kesinlikle mobil uyumlu hale getirilmelidir. Bunun için de AMP hata raporu eklentisinden yararlanmanız faydalı olacaktır.

AMP Hata Raporu

Bu eklenti webmasterların ziyaretçi kitlesini daha iyi yönetmesini ve siteyi uyumlu hale getirerek daha kaliteli hizmet vermesini sağlar. AMP hata raporunu kullanarak sitenizdeki mobil sayfa hatalarını görebilir ve düzenleyebilirsiniz. Bu sayede ziyaretçiler sitenizi hemen terk etmeyecek ve bilginin içeriğine odaklanacaktır. Tabi ziyaretçinin siteyi hemen terk etmemesi için içeriğinizde kaliteli olmalıdır. Hata raporları araçlar kısmına kaydedilerek aha sonra görülebilmekte ve hatalara göre düzenleme yapılabilmektedir. Sitenizdeki hatalara anlık olarak müdahale edebilme yeteneği sayesinde daha kaliteli bir siteye sahip olursunuz ve ziyaretçiler de bu durumdan gayet memnun olurlar. AMP hata raporu hakkında daha fazla bilgi almak ve yeni güncellemeleri takip etmek istiyorsanız, buraya tıklayarak resmi siteye ulaşabilirsiniz.

AMP hata raporu ne işe yarar konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En İyi WordPress Temaları başlıklı makalemizde en iyi wordpress temaları ve ücretsiz wordpress temaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir