Etkili Anahtar Kelime Kullanimi

Anahtar Kelimeler Nasıl Kullanılmalıdır?

Anahtar Kelimeler Nasıl Kullanılmalıdır?
5 (100%) 1 vote

Seo uyumlu bir yazı hazırlamak istiyorsanız doğru anahtar kelimeler olmazsa olmazlarınızdandır. Zaten bu içerik hazırlamaya ilk başladığınız andan itibaren her yerde anahtar kelimelerin vurgulandığını fark edersiniz. Birçok seo rehberi de bunu doğrular nitelikte yazılar hazırlamaktadır. Yazılarınızın kaliteli olduğunu dış seo ve iç seo uyumu yakaladığını düşünüyor fakat sıralamalarda bir türlü yükselemiyor, tıklanma sayınızı arttıramıyorsanız anahtar kelimeleri kontrol etmenin zamanı gelmiştir.

Anahtar Kelimeler Başlıklarda Nasıl Kullanılır?

Öncelikle başlıklarınızın konuyu tam olarak yansıttığına ve anlam bütünlüğüne sahip olduğuna dikkat etmelisiniz. Başlıklarda kullandığınız anahtar kelimeler herhangi bir ek almamalıdır. Ek alan anahtar kelime aynı derecede etkili olamaz. Ayrıca başlıklarda gereksiz sözcük ve açıklama kullanımlarından da kaçınmalısınız. Google siz bir şeyi nasıl aratıyorsanız aynı şekilde başlıklarınızı buna uyumlu hale getirmelisiniz. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta internet kullanıcılarının arama mantığını çözebilmektir. Örnek vermek gerekirse bir kullanıcı internette herhangi bir bilgisayar araması yaparken önce bilgisayarın ismi ardından en önemli teknik özellikleri aranır. Bunlarda ram ve ekran kartı olabilir. Yani bir bilgisayar hakkında başlık oluşturacaksak öncelikle ismini ardından en önemli teknik özelliğini yazmalıyız.

Anahtar Kelimelerde Yazım Kurallarına Dikkat Edilmelidir. 

Türkçemize göre yanlış olan bir anahtar kelime kullandığınızda bunun arama motorlarında aranma sayısı oldukça düşecektir. Bildiğiniz üzere kullanıcı yanlış olan kelimeyi bile aratsa arama motoru doğru halini gösterecek ve bu şekilde aramasını isteyecektir. Bu nedenle yazım yanlışı yaptığınız anahtar kelimelere kullanıcıların içeriklerinize ulaşmasını zorlaştıracaktır.

Anahtar Kelimeler İçin Yazı Bütünlüğünüzü Bozmayın.

Kaliteli bir içerik oluştururken sadece anahtar kelimelere odaklanmak yazı bütünlüğünüzü bozacak ve yazınızı okunmaz hale getirecektir. Bu nedenle anahtar kelime kullanımınızı normal seviyede tutmalısınız. Son olarak anahtar kelimeleri kullanarak aldatıcı içerikler oluşturmaktan kaçının. Zamanla sitenizin güvenilirliği ve hemen çıkma oranı artacaktır. Tüm bu anlattıklarımıza dikkat etmeniz halinde sitenizdeki hit artışının farkına varacaksınız.

Anahtar kelimeler nasıl kullanılmalıdır konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Arama Motorlarında Başarılı Olmak İçin Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde arama motorları ve Arama motorlarında başarılı olmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir