Guncel Konular Seo

Arama Motorlarında Öne Çıkmanın Önemi

Arama Motorlarında Öne Çıkmanın Önemi
5 (100%) 1 vote

Sitenizin arama motorlarında öne çıkmasını, sıralamada yükselmesini istiyorsanız güncel konular hakkında paylaşım yapmaya önem vermelisiniz. Yeni bir içerik oluşturuyorsanız güncel bir konuda olması her zaman daha faydalı ve hit getirici olacaktır. Eski konular hakkında yazılar paylaşmak hele de özgün olmayan konulara yer vermek sitenizin Seo durumunu olumsuz etkileyecek ve Google robotları tarafından olumsuz bir site algısı oluşturmuş olacaksınız.

Güncel Konular Hakkında Yazılar Yayınlamak Neden Önemlidir?

Eski içerikler ziyaretçiler üzerinde yeni içeriklerle aynı etkiyi yaratmazlar. Daha önceden izlediğiniz bir dizinin aynı bölümlerini izlemek hiç de keyif vermeyecektir (Elbette bazı diziler hariç J). Bu nedenle eski konuları güncelleyerek kullanmaktan kaçınmalısınız. İçerik sorununa en çok haber sitelerinde rastlanmakta olup, birçok haber küçük değişiklikler ile tekrar tekrar sunulmaktadır. Hatta bazı haber siteleri kaynak dahi göstermeden rakiplerinin haberlerini ufak değişikliklerle yayınlamaktadır. Popüler hale gelmiş siteler için kısa vadede sorun oluşturmasa, işe yeni başlayanlar için güncel konulara önem vermek oldukça önemlidir. Google da QDF sistemi ile güncel konuları takip etmekte ve ön plana çıkarmaktadır.

Google QDF (Google Sorgu Güncellik Hakkı) Nedir?

Google QDF işlemi sayesinde en son güncel gündemi takip ederek, bu yönde içerik hazırlayan siteleri ön plana çıkarmaktadır. Eğer güncel içerikler hazırlıyorsanız ilk sıralarda olma ihtimaliniz de artacaktır. Bu durum Google’ın güncel içeriklere ne kadar önem verdiğini de göstermektedir.

Güncel Konular Eskidikçe Ne Olur?

Hazırladığınız içerikler eskimeye başladıkça daha alt sıralara düşerek popülerliğini kaybetmeye başlayacaktır. Ayrıca eskiyen içeriklerin tıklanma sayılarındaki azalmayı da gözlemleyebilirsiniz.

Güncel Konular Seo’ya Etki Eder mi?

Paylaştığınız içeriklerin güncel olması Seo açısından da yükselmenizi sağlayacak ve daha fazla geri dönüş almanızı sağlayacaktır. Hatta sürekli güncel konularda paylaşım yapmanız hızlı bir şekilde ilk sıralara çıkarak popüler bir siteye sahip olmanızı sağlayabilir.

Arama motorlarında öne çıkmak için güncel konular ne kadar önemlidir konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Anahtar Kelimeler Nasıl Kullanılmalıdır? başlıklı makalemizde anahtar kelimeler ve etkili anahtar kelime kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir