Backlink Dikkat Edilecekler

Backlink Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Backlink Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
5 (100%) 1 vote

Backlink Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Backlink sitenizi tanıtan aracılar konumundadır. Bildiğiniz üzere Google yaptığı güncellemeler ile backlink sayısının fazla olmasının bir önemi olmadığını belirtmiştir. Günümüzde önemli olan backlink’in kaliteli olmasıdır. Backlinkler kalıcı ve kaliteli olmalı, kısa sürede yerinden silinmemelidir. Kalıcı backlink sahibi olmak isteyenler belli bir ücret sahibi bundan faydalanabilirler. Siteniz için backlink çalışması yaparken sitenizle aynı sektörde olan ve PR değeri yüksek sitelerle çalışmalısınız. Anti spam, dofollow ve nofollow backlinklerden uzak durmalısınız. Özellikle farklı anahtar kelimelere ve farklı kategorilere göre bir çalışma yapmalısınız. Nofollow ve dofollow’a nasıl dikkat edeceğinizi merak ediyorsanız nofollow extension eklentisini kurabilirsiniz. Yalnızca sizin yaptığınız çalışmalar da yeterli olmayacaktır. Bunların haricinde sosyal medya ve paravan bloglar da etkin bir şekilde kullanılmalıdır.

Backlink İçin Paravan Sitelerin Önemi Nedir?

Asıl sitenizi yükseltmek istiyorsanız paravan siteler açabilir ve bunların domainlerini de anahtar kelimeler arasından seçebilirsiniz. Açtığınız paravan site ya da bloğa en az 2 ay boyunca düzenli içerik girmeli ve ilk 2 ay hiçbir link çıkışı yapılmamalıdır. Sitelere girdiğiniz yazılar tamamen özgün olmak zorundadır. Ayrıca resimlere alt açıklama eklenmeli ve uzantılarda kullanılmalıdır. 2 aylık sürenin sonuna gelindiğinde sitenizin footer bölümüne asıl sitenin dofollow olarak linkini ekleyebilirsiniz. Ayrıca 2. ayın sonunda gireceğiniz yazıların hepsine link çıkışı yapmamalısınız. Her 3 yazıdan en fazla ikisinde link çıkışı yapılmalıdır. Paravan sitelerinizin farklı sunucu ve iplerde olması çok önemlidir. Aynı sunucu ve ip de olan siteler size hiçbir fayda sağlamayacaktır. Paravan sitelerinizi oluştururken alacağınız domainler asıl sitenizin ismini içermemelidir. Paravan site domainler alt kategorilere yönelik olmalı ve asıl siteyi güçlendirici özellikleri barındırmalıdır. Örneğin asıl site jengal.com olsun. Paravan olarak kurmamız gereken siteler webyazilim.com ya da reklamyonetimi.com olabilir. Anlaşılacağı üzere asıl sitemizi domain içerisinde kullanmıyoruz.

Backlink alırken nelere dikkat etmek gerekir konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SEO Uyumlu Site Nasıl Oluşturulur? başlıklı makalemizde SEO uyumlu site hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir