Backlink Sorgulama Uygulamalari

Backlink Sorgulama Nasıl Yapılır?

Backlink Sorgulama Nasıl Yapılır?
5 (100%) 1 vote

Backlinlerin siteniz için ne kadar önemli olduğunu birçok yazımızda belirtmiştik. Bu yazımızda da backlink sorgulama nasıl yapılır konusunda bilgi vererek SEO çalışmalarınızda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Backlink Sorgulama

SEO çalışması yaparken backlink analizi yapmak her zaman bir adım önde olmayı sağlar. Bilginiz dışında spam sitelerden sitenize yönlendirilen linkler sıralamada gerilemenize neden olur. Böyle bir durumla karşılaşmamak için sık sık backlink sorgulaması yapmalısınız. Backlink sorgulaması yapabileceğiniz başlıca programları anlatarak devam edelim.

Exalead

Ücretsiz backlink sorgulama yapabileceğiniz sitelerin başında gelmektedir. Exalead sitesine giriş yaptığınızda tarama yaptırmak için site adınızı girmeniz gerekmektedir. Buradan sitenize spam link saldırısı olup olmadığını da görebilirsiniz. Ayrıca rakip sitelerin backlink sorgulaması yapmak da rakip analizinde işinize yarayacaktır. Sitenizin sıralamada gerilemesini istemiyorsanız çöp haline gelmiş sitelere backlink vermekten uzak durunuz. Google algoritmaları sayesinde spam siteleri tespit etmek ve bu sitelerde linki bulunan siteleri de geri plana atmaktadır. Bu nedenle organik backlink çalışması yapmalısınız. Sitenize değer verir, zaman ve emek harcarsanız karşılığını mutlaka alırsınız.

Ahrefs SEO Tools

Ahrefs bir SEO Tools yönetim sistemidir. Ahrefs üzerinden sitenizin dış bağlantılarını görebilir ve rakip sitelerin backlink analizini yapabilirsiniz. Bu yönetim sistemi ücretli olarak kullanılmaktadır. Yalnızca ilk kullanımı üye olmadan sunmakta, üye olduktan sonra da 14 gün boyunca ücretsiz hizmet sunmaktadır. Kullanmaya devam etmeniz durumunda Premium üyelik almanız gerekmekte olup, detaylı raporlar sunması sayesinde birçok kullanıcı Premium üyelikle devam etmektedir. Backlink paketi satan birçok firma da bu sistemi kullanarak müşterilerine rapor sunmaktadır. Müşteriler bu sistemi kullanarak sitelerinin durumuna göz atabilirler.  Premium üyelik alarak backlink sorgulama yapmayı düşünüyorsanız, size tavsiyemiz kesinlikle bu programı kullanmanız yönünde olacaktır. Birçok SEO hizmeti sunan firmada bu programı kullanarak bu tavsiyemizi destekleyici yönde çalışmalar yapmaktadır.

Backlink sorgulama nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sıfırdan SEO Nasıl Yapılır? III başlıklı makalemizde seo çalışması nasıl yapılır ve yeni başlayanlar için seo hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir