Blog Gelistirme Kullanici Deneyimini Arttirma

Blog Geliştirme (Kullanıcı Deneyimini Arttırma)

Blog Geliştirme (Kullanıcı Deneyimini Arttırma)
5 (100%) 1 vote

Bir blog oluşturuyorsanız öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken husus kullanıcı deneyimini arttırmaktır. Kullanıcılar sitenizi ziyaret eder ve memnun kalırsa tekrar geri gelecekler ve sizi takip etmeye devam edeceklerdir. Ayrıca kullanıcıların sitenizden memnun kalarak daha uzun vakit geçirmesi de olumlu bir etkendir. Bu yazımızda bloğunu geliştirmeniz ve kullanıcı deneyimini arttırmanız için neler yapabileceğinizden bahsedelim.

Sitenizde Kırık Link Bulunmasın

Sitenizde kullandığınız linklerin kırık olmamasına özen gösterin ve linkleri belirli aralıklarla kontrol ederek işinizi sağlama alın. Bunun için Broken link checker vb. eklentileri kullanabilirsiniz.

Sitenize Yüklediğiniz İçeriğin Takipçisi Olun

Sitenize bir içerik yüklediğinizde mutlaka olumlu ya da olumsuz bir etkisi olacaktır. Bu nedenle sitenizin analizini anlık olarak yapmalı ve durumunuzu gözlemleyin. Sitenizde anlık düşüşler yaşıyorsanız yeni bir değişiklik buna sebep olmuş olabilir, son yaptığınız değişiklikleri geri alarak bu sorunu düzeltebilirsiniz.

Breadcrumbs

Breadcrumbs kullanarak site içerisinde gezinmeyi kolaylaştırabilir ve kullanıcıların önceki içeriklere daha rahat ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede ziyaretçiler sitenizde daha fazla zaman geçirebilir.

Siteniz Düzenli Olsun

Ziyaretçiler içerikler arasında kolayca geçiş yapmak ve vakit kaybetmemek ister. Site içi düzeninizde sorun varsa ziyaretçi kaybı yaşayabilirsiniz. Ziyaretçiler diğer içeriklerle ilgilenemeden sitenizden çıkış yapabilir. İçerikler arası geçişi kolay ve zevkli bir hale getirebilirseniz, bu durum site trafiğinizi arttıracaktır.

Responsive Tasarım

Günümüzde internet çok büyük oranda mobil cihazlardan kullanılmakta olup, bu durum webmasterların mobil kullanıcıları da memnun etmelerini gerektirir. Responsive tasarım bloğunuzun mobil uyumlu olmasını sağlar. Kategoriler, yazılar ve tasarım mobilden kolay kullanılabilecek bir şekle dönüştürülerek daha rahat kullanım sağlanır. Mobil kullanıcılar responsive tasarımlı olmayan sitelerde rahat edemez ve hemen çıkmak ister. Sitenizden hemen ayrılan ziyaretçi hemen çıkma oranını arttırır ve bu durumda arama motorları tarafından olumsuz algılanır. Özellikle Google mobil uyumlu olmayan siteleri geri plana atarak ön sıralarda çıkmasını engellemektedir.

Blog Geliştirme (Kullanıcı Deneyimini Arttırma) konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seo'nun Önemi başlıklı makalemizde SEO stratejileri ve seo'nun önemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir