Chrome Ile Seo Analizi

Chrome ile SEO Analizi Nasıl Yapılır?

Chrome ile SEO Analizi Nasıl Yapılır?
5 (100%) 1 vote

Chrome browserı SEO için analizler sunarak performans test araçları bulundurmakta olup, bu sayede chrome ile SEO analizi yapmanıza olanak sağlamaktadır. Bu yazımızda bu konu hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Chrome ile SEO Analizi Yapma

Chrome ile SEO analizi yapabilmek için öncelikle browser açılmalı ve F12 ye basılmalıdır. Karşınıza audits denilen ve web sayfanızda düzenlemeler yapabildiğiniz bir sayfa açılacaktır. Bu sayfalar işleyebileceğiniz Network utilization ve webpage performance adında iki kategori bulunmakta olup, bunlar da Audit present state ve Reload Page and Audit on Load şeklinde işlenebilmektedir.

Audit Present State Analiz İşleme

Audit present state seçeneğini seçerek run komutunu çalıştırmalı ve sayfa analizini gerçekleştirmelisiniz. Oluşturulan analiz profilinde sarılar önerileri, kırmızılar ise önemli hataları göstermektedir. Bu hataları ve önerileri göz önünde bulundurarak sitenizde düzenlemeler yaparsanız, sitenizi çok daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Hatalarınızı hiçbir zaman sıfıra indiremeseniz de zaman zaman analiz ve düzenleme işlemleri yapmak siteniz için oldukça faydalıdır. Eğer sitenizin hatalarını düzeltmezseniz zamanla indekslemeniz yapılamaz ve sitenizde gittikçe yavaşlayabilir. Bu nedenle hatalar sıfırlanamasa da en aza indirmek her zaman faydalıdır.

Hata Düzeltme İşlemi Neden Önemlidir?

Audit present state analizi sonucunda bulduğunuz hataları düzeltmeniz gerekmekte olup, bu hataların düzeltilmemesi halinde siteniz zamanla yavaşlayabilir. Sitenizdeki hatalar arttıkça arama motorları sitenizi indeksleyemez ve bu işlemde hata alır. Bu nedenle sitenizin iyi bir performansa kavuşmasını istiyorsanız belirli aralıklarla hata düzeltmeleri yapmalısınız. Anlamadığınız ve çözemediğiniz hataları arama motorları üzerinden aratabilir ve webmaster forumları üzerinden yorumlara ulaşabilirsiniz. Bu yorumlar ve yazılar hataların çözümlerini bulmanızda faydalı olacaktır. Ayrıca bulduğunuz hata konusunda hiçbir yorum ya da yazı yoksa kendiniz bir konu açabilir ve tartışmaya başlayabilirsiniz. Burada yaptığınız tartışmalar programcılığınızı geliştirmenize yardımcı olarak daha iyi kodlar hazırlamanızı da sağlayabilirler.

Chrome ile SEO analizi nasıl yapılır konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Spam Backlink Nedir? Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde spam backlink ve spam backlink sorunu ve çözümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir