En Iyi WordPress SEO Eklentileri

En İyi WordPress SEO Eklentileri

Oy verebilirsiniz

WordPress altyapısını kullanan site sahipleri birçok SEO eklentisinden faydalanabilir. Bu yazımızda en iyi WordPress SEO eklentileri hakkında bilgi vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Yoast SEO

İlk sıraya aldığımız Yoast SEO, burada vereceğimiz WordPress SEO eklentileri arasında şüphesiz en iyiler arasındadır. Yoast SEO sayesinde profesyonel içerikler üretebilir ve içeriklerinizdeki hataları görebilirsiniz. Yoast SEO eklentisi sayesinde meta açıklamanızı belirleyebilir, başlık kullanımlarını doğru bir şekilde yapabilir ve anahtar kelime yoğunluğunuzu en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca görsel ayarlarınızı ve dış bağlantılarınızı yapabilirsiniz. Günümüz itibariyle en çok yüklenen SEO eklentisi olan Yoast SEO’yu yüklemek için eklenti arama kısmından ismiyle arama yapabilirsiniz.

All in One SEO Pack

WordPress sisteminin en çok kullanılan eklentilerinden biridir. All in One SEO Pack sayesinde meta açıklamalarını, title ve konu başlıklarını otomatik olarak optimize edebilirsiniz. Ayrıca bu eklenti kopya içerikleri ortaya çıkarmakta ve sitenize aynı içerikleri yüklediğinizde sizi uyarmaktadır. Genellikle e-ticaret ve blog sitelerinde tercih edilmektedir. All in One SEO Pack eklentisini yüklemek için eklenti arama kısmından ismiyle arama yapabilirsiniz.

Pubsubhubbub

Aktif olarak güncellenen sitelerde kullanılması gereken bu eklenti, site kullanıcılara anlık bilgi gönderilmesinde kullanılır. Ayrıca çok sık paylaşım yapılan sitelerin kesinlikle kullanması gereken bir eklentidir. En önemli özelliği hızlı index sağlamasıdır. Bu sayede aktif SEO çalışmalarında oldukça etkilidir. Eklentiyi indirmek için eklenti aramasından ismiyle arama yapabilirsiniz.

SEO Friendly Images

Sitenize yüklediğiniz görseller için kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu eklenti sayesinde görsellerinize otomatik olarak alt açıklama girilmesini sağlayabilirsiniz. Alt açıklaması bulunan görseller arama motorları tarafından daha kolay bulunmakta ve sıralamada üstlerde gösterilmektedir. Etkili görsellerin sitenize trafik sağlayacağını unutmamalı ve bu eklentiyi etkin bir şekilde kullanmalısınız. Eklentiyi indirmek için eklenti aramasından ismiyle arama yapabilirsiniz.

En iyi WordPress SEO eklentileri konusunda sizleri bilgilendirmeye bu yazımızın sonuna geldik. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Responsive Tasarım Nedir? SEO Üzerinde Etkileri Var mıdır? başlıklı makalemizde mobil uyumluluk ve responsive tasarım hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir