En Iyi Hack Programlari

Etik Hackerların Kullandığı En İyi 5 Hack Aracı

Etik Hackerların Kullandığı En İyi 5 Hack Aracı
5 (100%) 1 vote

Bu yazımızda etik hackerların kullandığı en iyi programlardan bahsederek sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

  1. Nmap (Networ Mapper)

Network Mapper teriminin kısaltması olan Nmap ağ güvenliği için kullanılan çok yönlü bir araçtır, ayrıca ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Ağ denetimi ve güvenlik tarayıcı olarak ağ yöneticileri tarafından kullanılmaktadır. Genellikle ağ yöneticileri tarafından ağ haritasını, envanterini çıkartmak, açık bağlantı noktalarını belirlemek ve ana makinayı izlemek için kullanır. Ayrıca Nmap, ağda hangi ana bilgisayarların mevcut olduğunu, hangi uygulamaların hangi sürümlerinin kullanıldığını, ağda kullanılan işletim sistemini ve güvenlik duvarının olup olmadığını belirler.

  1. Metasploit Framework

Siber güvenlik uzmanları ve etik hackerlar tarafından kullanılan popüler bir güvenlik açıkları testi ve bilgisayar korsanlığı aracıdır. Bu araç bilgisayar ağlarının zayıf noktalarından ve güvenlik açıklarından faydalanarak sisteme sızmak için kullanılır. Açık kaynak kodlu değildir ve ücretli ve ücretsiz olarak iki sürümü bulunmaktadır. Ücretsiz sürümü manuel istismar ve manuel şifre bulucu içerir. Ücretli sürümü akıllı şifre bulucu ve exploit uygulamaları içerir ücretli sürüm bu özellikler sayesinde fiyatının hakkını vermektedir.

  1. Wireshark

Wireshark dünyanın en iyi ağ protokolü analizcilerinden biridir. Ağınızda neler olduğunu mikroskobik düzeyde görebilmenizi sağlar. Wireshark rakiplerinin göre en iyisi olmasa da bazı Kali Linux kullanıcıları tarafından dünyanın en iyi ağ protokolü analizcisi olarak görülür. Yine de Wireshark ile ağınızda neler olduğunu en büyük ayrıntıya kadar analiz edebilirsiniz.

  1. Aircrack-ng

Aircrack-ng kablosuz ağ korsanları tarafından kullanılan ve doğru ellere geçtiğinde çok etkili olan bir araçtır. Ayrıca en iyi 10 hacker araçları listesinde de yer almaktadır. Aircrack-ng yeterli paket verileri yakalandığında WEB ve WPA/WPA2-PSK protokollerini çözebilmektedir. Kötü bir hackerın Web protokolünü bu araçla kırması mümkün olsa da WPA/WPA2-PSK protokolünü kırması zordur ve tecrübe gerektirir.

  1. THC Hydra

THC Hydra login ekranlarında en hızlı şekilde şifre kombinasyonlarını deneyen en popüler şifre kırıcıdır. Ayrıca POP3, IMAP, LDAP, SMB, VNC, SSH gibi çeşitli veritabanları ve çok daha fazlası dâhil olmak üzere 50’den fazla protokole karşı hızlı sözlük saldırıları gerçekleştirebilir. THC Hydra, John The Ripper kadar popüler olmasına rağmen kullanıcıları tarafından John The Ripper kadar iyi olmadığı söylenir.

Etik hackerların kullandığı en iyi 5 hack aracı konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hosting Seçimi ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar başlıklı makalemizde hosting seçimi ve hosting seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir