Etkili SEO Ve Proje Yonetimi

Etkili SEO Çalışmasında Proje Yönetimi

Etkili SEO Çalışmasında Proje Yönetimi
5 (100%) 1 vote

Bir internet sitesi oluşturmayı düşünüyorsanız neler yapmanız gerektiğini önceden planlamalısınız. Kaliteli bir site oluşturmak istiyorsanız SEO çalışmasına önem vermelisiniz. Etkili SEO çalışmasında proje yönetimi de olmazsa olmazlardandır. Kaliteli bir SEO çalışması iyi bir proje yönetimiyle birleştiğinde sitenizin bulunma grafiği gözle görülür derece artacaktır. Bir projeye nasıl başlanacağı ve neler yapılacağı hakkında bilgiye sahip olmak istiyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okumalısınız.

Etkili SEO Çalışmasında Proje Yönetimi

Projenin başlangıcında ve gelişiminde üzerinde durulması gereken birçok önemli husus vardır. Şimdi bu hususları adım adım inceleyelim

Proje Adı

 Projenizin amacını belirledikten sonra adını koymalısınız. Bir site için de bu domain’dir. Ayrıca domain alırken sitenizin forum, portal ya da diğer hangi özellikleri barındıracağına karar vermelisiniz.

Araştırma

Bir çalışma yapacaksanız bu konuda bilgili olmalısınız. Sitenizde yayınlanacak içerikleri kendiniz mi hazırlayacaksınız yoksa profesyonel yardım mı alacaksınız? Hangi kaynaklar kullanılacak ve rakip siteler konularında ne kadar bilgili? Ayrıca içeriklerin kalitesine, uzunluğuna ve görsellere de dikkat etmeli, titizlikle araştırmalısınız.

Altyapı Seçimi

Altyapı dediğimizde öncelikle kullanacağınız sunucuya karar vermeli ve ardından da hangi sistemi yükleyeceğinizi belirlemelisiniz. Başlangıç için wordpress kullanmanız daha iyi olacaktır. Sunucu seçimlerinde de uzmanlığa ve uptime sürelerine dikkat etmelisiniz.

Rakip Analizi

Öncelikle kendinizi sistemli çalışmaya hazırlamalısınız. Siz ne kadar çok çalışırsanız sitenizde aynı şekilde başarılı olur. Rakiplerinizi iyi analiz etmeli artılarınızı ve eksilerinizi görmelisiniz. Nerelerde ön plana çıkabileceğinizi inceleyerek bu kısımlara yoğunlaşmalısınız. Son olarak sitenize düzeli olarak içerik girmeli ve içerik girişini aksatmamalısınız. Zamanla günlük içerik girişiniz artmalı ve yükselen bir ivme izlemelidir.

Reklam Bütçenizi İyi Belirleyin

Doğru reklamlarla sitenizin yükselmesini sağlayabilirsiniz. Elbette bunun için bir bütçeniz olmalı ve bu bütçe iyi belirlenmelidir. Bir projede asla savurgan olmamalı ve cimrilik de etmemelisiniz. Bütçenizi olabilecek en iyi şekilde belirleyin ve 1 kuruş bile üstüne çıkmayın. Unutmayın zararın neresinden dönülse kardır sözü boşuna değildir.

Etkili SEO çalışmasında proje yönetimi konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan RankBrain SEO Üzerinde Etkili midir? başlıklı makalemizde RankBrain ve RankBrain'in SEO üzerindeki etkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir