Facebookda SEO Uyumlu Paylasimlar Nasil Yapilir

Facebookda SEO Uyumlu Paylaşımlar Nasıl Yapılır?

Facebookda SEO Uyumlu Paylaşımlar Nasıl Yapılır?
5 (100%) 1 vote

Facebook ülkemizde en fazla kullanıcıya sahip sosyal medya platformudur. Günümüzde internet kullanan hemen hemen herkesin Facebook hesabı vardır aktif olarak kullanmasa bile. İnternet üzerinde yapılan paylaşımların dikkat çekmesi ve daha fazla kişiye ulaşması için her alan SEO uyumu oldukça önemlidir. Bu yazımızda Facebookda SEO uyumlu paylaşımlar nasıl yapılır konusuna değineceğiz.

Facebookda SEO Uyumlu Paylaşımlar

Günümüzde bilgi forumlarda, sitelerde ya da sosyal ağlarda paylaşılmaktadır. Google arama motorunun algoritması daha çok karşılaştığı linkleri ön plana çıkarmak üzere yapılandırılmıştır. Bu nedenle Facebookda SEO uyumlu paylaşımlar yaparken ilk edeceğimiz husus daha fazla Google robotunu içeriğimize çekmek olacaktır. Google tarafından gündeme getirilen bir içerik her zaman daha fazla hit almanızı sağlayacaktır.

Facebookda SEO Uyumlu Paylaşımlar Nasıl Yapılır?

Facebookda yapılan paylaşımlarda açıklamaya önem verilmeli ve paylaşılan link de anahtar kelimeyi içermelidir. Arama motorları indeksleme yaparken açıklamanızı başlık olarak kullanacak ve bu sayede tıklanma oranı artacaktır. Daha sonra yapmanız gereken işlem paylaştığınız içeriğe bir görsel eklemek olmalıdır. Google’da yapılan aramaların %20 si görseller kısmından yapılmakta ve bu kısımda büyük bir hit getirisi sunmaktadır. Eğer görsellerde ilk sıralara çıkmayı başarırsanız birçok kullanıcıyı da içeriğinize çekebilirsiniz. Ayrıca kaliteli görseller kullanıcılar içeriğe karşı ilgisini de arttıracaktır. Bu nedenle basit görseller kullanmak yerine, kaliteli ve dikkat çekici görseller kullanmayı tercih etmelisiniz.

Facebook Sayfası Üzerinden Paylaşım

Yapılan paylaşımların kişisel hesaplar yerine sayfalar üzerinden yapılması daha etkilidir. Sayfanın sahip olduğu otoriteye kişisel bir hesabın sahip olması beklenemez. Ayrıca paylaşılan içerikle sayfanın aynı kategoride olması da başka bir etkendir. Sayfanızla alakası olmayan içerikleri paylaşmak ne Google’ın ne de kullanıcıların ilgisini çekecektir. Son olarak bir içeriğin daha fazla kullanıcıya ulaşmasını istiyorsanız “Gönderiyi öne çıkar” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Facebookda SEO uyumlu paylaşımlar nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Haber Sitesinin Trafiğini Arttırmak başlıklı makalemizde haber sitesi nasıl daha fazla hit alır ve haber sitesinin trafiğini arttırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir