Godaddy Alan Adi

Godaddy ile Alan Adı Alımı ve Satışı

Godaddy ile Alan Adı Alımı ve Satışı
5 (100%) 1 vote

Televizyon ve sosyal medya reklamlarında sık sık tanıtımlarını gördüğümüz ve kendilerini dünyanın lider alan adı kuruluşu olan tanımlayan Godaddy’de alan adı satın almak ve hatta açık artırmalar ile satışını gerçekleştirmek bahsedildiği kadar kolay mı? Bu yazımızda Godaddy ile alan adı nasıl alınır konusunu işleyerek sizler bilgilendirmeye çalışacağız.

1-Üyelik

Tüm sitelerde olduğu gibi Godaddy’de de üyelik mutlak suretle gerekli. E-posta ve şifre gibi klasiklerden öte ödeme yöntemi, adres bilgileri ile açık arttırmalarda teklif evermek istiyorsanız, banka hesap numaranız ve TC Kimlik numaranız da vermeniz gereken bilgiler arasında.

2- Alan adı satın almak

Satın almayı düşündüğünüz alan adının daha önce satın alınıp alınmadığını öğrenmek için alan adı aratma butonu ile arama yapmanız gerekiyor. Aradığınız alan adı kullanılan bir alan adı ise “üzgünüz ***.com alınmış” uyarısı ile karşılaşıyorsunuz. Ancak burada .com uzantısı dışındaki örneğin .org, .info, .biz gibi uzantılar için alternatifler sunuluyor. Eğer aradığınız alan adı daha önceden satılmak amacıyla satın alındıysa size alan adının ne kadardan satışa sunulduğunu gösteriyor.

3- Web sayfası oluşturmak

Satın almış olduğunuz alan adı ile isterseniz ilk bir ayı ücretsiz olarak sunulan web sayfası desteğinden yararlanabilir ya da daha yaratıcı web sayfaları inşa etmek için aylık 11 TL den başlayan ücretlerde WordPress seçeneğini de kullanabilirsiniz. WordPress tercih etmenin bir diğer avantajı da satın alacağınız pakete bağlı olarak arama motorlarında sitenizce öncelik verme gibi hizmetler sunması

4- Alan adı satmak

Gelelim işin en karlı sayılabilecek bölümüne. İleride büyük paralara satılabileceğini düşündüğünüz ama kimseler tarafından henüz keşfedilmemiş bir alan adı fikriniz varsa hemen satın alabilir ve açık artırmada ilana koyabilirsiniz. Kim bilir? Belki de hayatınızın en büyük kazancını bu yolla kazanırsınız.

Godaddy ile alan adı alımı ve satışı konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tanıtım Yazısı Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde tanıtım yazısı nasıl yazılmalı, tanıtım yazısı nerede yayınlanır ve tanıtım yazısı teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir