Google-Adwords-nedir-

Google Adwords Nedir ?

Google Adwords Nedir ?
5 (100%) 1 vote

Google Adwords Dünya Devi Google’ın Araçlarından Biri

Google Adwords uygulaması dünya teknoloji ve yazılım devi Google tarafından çıkartılmıştır. Arama motoru optimizasyonu yapılırken ve online içerik oluşturulurken kullanılabilen bu yararlı sistemi açıklamaya çalışalım.

Google,  dünyaca ünlü bir arama motoru internet sitesidir. Google, internette bulunan sayfaları ve internet kullanan kullanıcıları bir araya getirmeyi amaçlar. Kullanıcılar ve internet sitesi ya da sayfası sahiplerinin bir numaralı arama motoru konumunda olan, kullanıcılar kadar, sayfa ve site sahiplerini de düşünmektedir. Google Adwords uygulaması da site sahiplerinin kullanıma sunulmuş bir araçtır.

Yaklaşık yirmi yıllık bir maziye sahip olan Google, günümüzde internetin vazgeçilmezi olmuştur. E-mail hesapları, video siteleri, sosyal ağları ve inanılmaz bir ticaret ağı olan şirket, en kolay kullanım ve ulaşım mantığını benimsemiştir. Bu mantığa göre internet’te arama yapanlar en sağlıklı içerikleri en kısa sürede bulurken, içerik sahipleri de en kullanışlı içerikleri oluşturma konusunda Google’dan yardım alabilmektedir.

Google-Adwords-nedir

Google Adword Nedir ?

Google Adwords kullanıcılar ve site sahiplerinin en sağlıklı şekilde buluşmaları için oluşturulmuş bir kelime havuzudur. Arama yapan kullanıcıların sayesinde oluşan havuz, “İnsanlar en çok neleri merak ediyor?” sorusuna daha iyi cevap verebilmek için oluşturulmuştur.

İçerik üreticileri, e-ticaret sitesi sahipleri bu havuz sayesinde müşterilerinin ne aradığını en doğru şekilde bulabiliyor. Ardından müşterilerine uygun içerik, mal ve hizmeti onlara en kısa yoldan ulaştırmaya çalışabiliyor.

Örneğin; Google Adwords kullanan bir çiçekçi düşünün, internette en çok aratılan çiçek türünü öğrenip dükkanını ve e-ticaret sitesini o çiçeğe göre ayarlayabilir. Bu sayede hem çiçekçi hem de çiçeği arayan kullanıcılar en pratik şekilde buluşmuş olurlar.

Reklam Çalışmaları ve Google Adwords

Bunun dışında eğer Google üzerinden reklam çalışmaları yapmak istiyorsanız yine bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Kelime havuzunda, satacağınız ürün ve reklam vereceğiniz konu ile alakalı bir araştırma yaparak “en çok aranan” kelimeleri bulabilirsiniz. Bu kelimeler sayesinde reklamınız doğru kişilere ulaşabilir ve başarıya ulaşabilir.

Google’ın en kullanışlı araçlarından biri olan Google Adwords kısaca bu şekilde kullanılmaktadır.

Google reklamlarınız tıklama başına maliyet ve gösterim başına maliyet olarak iki farklı şekilde değerlenir. Bu konuda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. [email protected] adresinden ve telefon numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir