Google Isletme Cozumleri

Google İşletme Çözümleri

Google İşletme Çözümleri
5 (100%) 1 vote

Google yalnızca bir arama motoru değildir, aynı zamanda işletmeler yönelik çözümler üreten başarılı bir şirkettir. Google işletme çözümlerinde birçok uygulama, reklam yöntemleri, analizler, veriler ve pazarlama yöntemleri bulunmaktadır. Bugünkü yazımızda Google işletme çözümlerinden bahsederek, firmaların bu sistemlerden yararlanmasına yardımcı olacağız.

Google İşletme Çözümleri Nelerdir?

Google ismi sayesinde büyük bir prestiji de beraberinde getirmektedir. Firmalar ve kurumlar için sunduğu çözümlerde birçok konuda kolaylık sağlamakta ve şirketlere yardımcı olmaktadır. Google’ın sunduğu hizmetler; My Business, Adwords Express, Google Shopping, Google Wallet, Google Analytics ve Search for Work olarak sıralanabilir. Şimdi bu hizmetleri kısaca inceleyelim.

  1. Google My Business

Bu hizmet sayesinde Google haritalardan faydalanabilir ve işletmenizi haritalarda gösterebilirsiniz. Başvuru için tek şart bir işletme sahibi olmanızdır.

  1. Adwords Express

Google Adwords sisteminin hızlandırılmış halidir. Bu sistemi kullanarak daha hızlı bir şekilde reklam oluşturabilir ve müşterileri işletmenize çekebilirsiniz. En önemli artısı çevrenizdeki müşterilere ulaşabilmesidir.

  1. Google Shopping

Google Shopping e-ticaret sitesine hit kazandırmak amacıyla kullanılmaktadır. Ürünlerini bu sisteme yükleyen kullanıcılar daha fazla müşteriye ulaşabilmektedir.

  1. Google Wallet

Google Wallet ya da diğer ismiyle Google cüzdan, sitenizden alışveriş yapan kullanıcılardan ödeme almak için kullanılmaktadır. Ödemelerin kolayca alınmasını sağlayan bu sistem, ek olarak güven sorununu da ortadan kaldırmaktadır.

  1. Google Analytics

Bir site sahibiyseniz mutlaka bu sistemden haberdar olmuşsunuzdur. Sitenize gelen aramaların analizi Google Analytics tarafından yapılmakta olup, bu sayede birçok veri elde edilmektedir. Bu sistem sayesinde anahtar kelimelerinizin aranma durumlarını ve geri dönüş hacimlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca sitede kalma oranını öğrenerek bu konuda çalışmalar yapabilirsiniz.

  1. Search for Work

Gelişmiş e-ticaret sitelerinin kullandığı Search for Work, birden fazla ürün satanların işini kolaylaştırmakta ve arama seçeneği sayesinde sitedeki alışveriş deneyimini olumlu yönde etkilemektedir.

Google işletme çözümleri konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan SEM Nedir, Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde search engine marketing, SEM ne işe yarar ve SEM nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir