Google My Business Kullanimi

Google My Business Kullanımı

Google My Business Kullanımı
5 (100%) 1 vote

Sitenizin görünürlüğünü arttırmak istiyorsanız Google My Business sistemini kullanabilirsiniz. Bu sistem sitenizin hatasız bir yapılandırma ile daha iyi bir görünüm elde etmesini sağlar. Bugünkü yazımızda Google My Business sisteminin kullanımı hakkında bilgi vererek sitenizi geliştirmenize yardımcı olacağız.

Google My Business Sistemine Kayıt Olma

Google My Business sistemine kayıt olabilmek için işletme sahibi olmalısınız. Yani işletme sahibi olmayan site kullanıcıları bu hizmetten yararlanamamaktadır. My Business sistemine kayıt olmak için buraya tıklayarak gerekli sayfaya ulaşabilirsiniz.

Google My Business Sistemine Kayıt Olurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

My Business sistemine kayıt olurken işletme adresiniz talep edilmekte olup, adresinizi doğru girdiğinizden emin olmalısınız. Çünkü adresinize gönderilecek onay kodunu girmeden kayıt işleminiz tamamlanamamaktadır. Yanlış adres girmeniz halinde tekrar başvuru yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca işletmenizin haritadaki konumunu da doğru girmeli ve tek konum bulundurduğunuzdan emin olmalısınız. Başvuru esnasında işletmenizin tanımını doğru yapmalı, işinizin kategorisini seçerken dikkatli olmalısınız. Ayrıca bazı kullanıcılar daha fazla bulunmak için oldukça fazla kategori seçiyor ve işletmenin doğru kategorisi tam anlamıyla oluşturulamıyor. Siz bu hataya düşmeyin ve olabildiğince az kategori seçin. Başvurunuzdan sonra işletmeniz için bir Google+ hesabı tahsis edilmekte olup, buraya gireceğiniz bilgiler işletmenizi yansıtacaktır. Özellikle açılış ve kapanış saatlerinizi doğru girmeye dikkat edin. Ziyaretçileriniz size ulaşmak istediklerinde elleri boş dönmesinler.

Google My Business Kullanımı

Sisteme başvurmadan önce sitenizin tam anlamıyla bittiğinden emin olmalısınız. Aksi takdirde başvurunuz onaylanmaz ve boşuna zaman kaybetmiş olursunuz. Başvurunuzda işletmenin ve işletme sahibin adı tam ve doğru girilmelidir. İletişim bilgileri doğru ve açık olarak sunulmalı, eksik bilgilerden uzak durulmalıdır. Ayrıca sistemi aktif olarak kullanmaya özen göstermeli ve kampanyalarınızı duyurarak sık sık güncelleme yapmalısınız. Yalnızca sistemi aktif olarak kullanmanız halinde işletmeniz için fayda sağlayabilirsiniz.

Google My Business kullanımı konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Google İşletme Çözümleri başlıklı makalemizde google adwords, google işletme çözümleri ve google işletme uygulamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir