Google Standartlarına Uygun Site Nasıl Hazırlanır

Google Standartlarına Uygun Site Nasıl Hazırlanır?

Google Standartlarına Uygun Site Nasıl Hazırlanır?
5 (100%) 1 vote

Google standartlarına uygun site hazırlamak SEO’nun temel özelliklerinden biridir. Arama motorları arasında ön plana çıkan Google, doğru verilerle siteleri değerlendirebilmek adına birçok yenilik getirmekte ve son güncellemeler sayesinde en doğru bilgiye ulaşabilmektedir. Google standartlarına uygun site hazırlamak isteyen kullanıcılarımız için hazırladığımız bu yazımızda tüm ayrıntılarıyla bir site hazırlamanın püf noktalarından bahsedeceğiz.

Google Standartlarına Uygun Site

Google’ın karmaşık algoritmalarını basitleştirerek anlatacak olursak, Google standartlarını 4 madde halinde inceleyebiliriz.

  1. Ziyaretçi Odaklı Site

Ziyaretçiler bir siteyi ziyaret ettiğinde doğru bilgiye ulaşmak isterler. Bu da Google standartları için en önemli özellik haline gelmektedir. Özgün olmayan ve kopya içerikler sunan siteler Google tarafından geri plana atılmakta ve önem verilmemektedir. Ayrıca ziyaretçileri önemsemeyen, yalnızca hit almak için spam içerik oluşturan sitelerde Google sistemleri tarafından cezalandırılmakta, gerektiğinde dizinden tamamen kaldırılmaktadır. Son olarak dikkat edilmesi gereken ziyaretçiye SEO oluşturulmasıdır. Ziyaretçiler içeriğe kolay ulaşmalı ve bilgiyi en saf haliyle elde etmelidir.

  1. Başka Sitelerden Link Almak

Google birçok özelliği ile kolayca tarama yapabilmekte ve ziyaretçilere en uygun siteleri sunabilmektedir. Google robotları linkler üzerinden sitelere ulaşarak indeksleme yapar ve siteleri inceler. Bu nedenle başka sitelere link vermeniz her zaman yararınıza olacaktır. Ayrıca backlink dediğimiz bağlantılar sitenize gelen ziyaretçi sayısını da arttıracaktır. Burada dikkat etmeniz gereken husus sizinle aynı kategoride bulunan sitelerden bağlantı almanızdır. Aksi takdirde siteniz linklerden olumsuz etkilenmektedir.

  1. Erişimi Kolay Bir Site Oluşturmak

Google standartlarına uygun site hazırlarken dikkat etmeniz gereken bir diğer noktada erişimi kolay bir site oluşturmaktır. Bu nedenle kodlama hataları olmayan reponsive yazılımlar kullanılmalıdır. Page speed css, js ve image hatalarınızın düzeltilmesi çok önemlidir.

  1. Yapılmaması Gerekenler

Yazılarınıza çok fazla etiketleme yapmayın ve sayfalarınızın gizli olmadığından emin olun. Kopya içerikler asla sitenize eklemeyin ve tüm yazılarınızın özgün olduğundan emin olun. Çok fazla görsel kullanmayın. 75 kelimede bir görsel gayet idealdir. Son olarak sahte trafik oluşturmaktan uzak durun.

Google standartlarına uygun site nasıl hazırlanır konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Etkili SEO İçin Firma Seçimi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde etkili seo için firma seçimi ve SEO firması nasıl seçilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir