Gorsellerde SEO Uyumu Nasil Olusturulur

Görsellerde SEO Uyumu Nasıl Oluşturulur?

Görsellerde SEO Uyumu Nasıl Oluşturulur?
5 (100%) 1 vote

Arama motorlarında yapılan görsel aramalarından çok büyük oranda hit alınmakta olup, bu nedenle görsellerde SEO uyumu oldukça önemlidir. Arama motorlarının görsellerde hangi özelliklere baktığını, görseller sayesinde nasıl daha fazla trafik çekebileceğinizi inceleyerek, sitenizi geliştirmenize yardımcı olmaya çalışacağız. Bu yazımızı sonuna kadar okuyarak görsellerde SEO uyumu hakkındaki tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Görsellerde SEO Uyumu Kuralları

Görsellerde Kısa Açıklamalar Kullanın.

Görsellerin altında uzun açıklamalar kullanmak SEO uyumu bakımından olumsuz sonuçlar doğurur. Bu nedenle görsellerinizin altında yalnızca kısa açıklamalara yer verin ve can alıcı noktaları içeriğinizde geçirin.

Görsel İsimlerini Açıklayıcı Yazın.

Görsel isimlerinde Türkçe karakter kullanmamaya dikkat edin. Görsel isimleri anahtar kelimelerden oluşmalı ve açıklayıcı olmalıdır. Arama motorları görsel ismi ile içeriği eşleştirmekte ve bu sayede sitenize daha fazla trafik sağlayabilmektedir. Bu nedenle görsel ve içerik bütünlüğünün sağlanmasına dikkat edilmelidir.

Görsellere Alt Açıklama Girin.

Arama motorları görselleri bulduğunda, alt açıklama olmasına da önem verir. Bu nedenle alt açıklama oluşturulması oldukça önemlidir. Bir resmin hangi amaçla kullanıldığını ve içeriğe konulma nedenini belirtin.

Görselleri Özgünleştirin.

Kopya görseller arama motorları tarafından tespit edilebilmekte olup, bu nedenle özgünleştirilmeleri gerekmektedir. Her resimle tek tek uğraşmak istemiyorsanız, özgünleştirici eklentileri kullanabilirsiniz.

Kaliteli Resimler Kullanın.

Ziyaretçilerinize ne kadar iyi içerikler ve görseller sunarsanız o kadar iyi geri dönüş alırsınız. Bu geri dönüşlerde site trafiği olarak size kazanç sağlayabilir. Özellikle çözünürlüğü düşük ve anlaşılamayan resimlerden uzak durun. Ayrıca görselin üzerinde fazla yazı kullanmayın ve yazı puntosuna da dikkat edin. Resimlerin çok karanlık ya da çok aydınlık olması da belirleyici bir faktördür. Çok karanlık resimler kalitesiz bir görsellik sunarken, çok aydınlık olanlar göz kamaştırarak içeriğin okunmasını engelleyebilir. Son olarak görsellerinizi en alta saklamayın. İlk 50 kelimeden sonra bir görsel kullanmanız gayet ideal olacaktır.

Görsellerde SEO uyumu nasıl oluşturulur konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan WordPress Site Hızlandırma Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde wordpress site hızlandırma ve wordpress site nasıl hızlandırılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir