Haber Sitesinin Trafigini Arttirmak

Haber Sitesinin Trafiğini Arttırmak

Haber Sitesinin Trafiğini Arttırmak
5 (100%) 1 vote

Bir haber sitesi oluşturduysanız ya da oluşturmayı düşünüyorsanız haber sitesinin trafiğini arttırmak için dikkat etmeniz birçok husus bulunmaktadır. Haber siteleri çok fazla emek isteyen içeriklerin son derece güncel tutulması gereken sitelerdir. Bu yazımızda haber sitesinin trafiğini arttırmak konusunda bilgi vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Haber Sitesinin Trafiğini Arttırmak İçin Neler Yapmalı?

Haber sitelerinin büyük emek istediğinden başta bahsetmiştik. Bu kadar emek verdikten sonra karşılığını almak istiyorsanız burada bahsedeceğimiz basit adımları mutlaka uygulamalısınız. Şimdi neler yapmanız gerektiğine bakalım.

Google Haberler Üyeliği ve İlk Sıralarda Yer Alma

Google Haberler ya da daha çok kullanılan ismiyle Google News haber derlemelerinin olduğu bir sitedir. Aynı zamanda mobil uygulaması da bulunmaktadır. Google haberlere nasıl kayıt olacağınızı bir önceki konumuzda işlemiştik. Bu konumuza da göz atarak mutlaka kaydınızı oluşturmalısınız. Kayıt olduktan sonra sıralamada nasıl yükseleceğiniz konusunda yapmanız gerekenler vardır. Sitenizin trafiğini arttırmak için haberinizin ilk sırada çıkması oldukça önemlidir. İlk sırada çıkmak için öncelikle sistemli bir çalışmaya ve uzun süreli emeğe ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz.

Bir haberin ilk sırada çıkması için doğru zamanda yayınlanması gerekmektedir. Bir haberi ilk duyuran olmak ilk sırada çıkmanızı en çok etkileyen faktördür. Haberlerinize ilgi çekici başlıklar seçin ve anahtar kelimeyi tam doğru miktarda kullanın. Haber sitesinin trafiğini arttırmak için bir diğer husus da çalışma saatlerini iyi ayarlamanızdır. Birçok kişinin haberlere sabah saatlerinde baktığı ve sitelerin genelde sabah saatlerinde içerik yayınlamadığı düşünülürse, sizin çalışmanız için en iyi saatler sabahın erken saatleridir.

Google Takipçileri

Sosyal medya platformları kadar etkili olmasa da küçük de olsa bir takipçi kitleniz olması işinizi kolaylaştıracaktır. Bu nedenle Google haberler üzerinden takipçilerinizi arttırmayı da ihmal etmeyin.

Haber Uygulamaları

Günümüzde birçok haber uygulaması bulunmakta ve haber sitelerin seçtiği başlıca haberleri kullanıcılarına ulaştırmaktadır. Haber uygulamalarında yer alabilir ve haberleriniz sık sık gösterilirse, site trafiğiniz büyük oranda artacaktır. Haber uygulamalarında yer almak için kalite haberlere yer vermeli, özgün içerikler kullanmalı ve her zaman güncel olmalısınız. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi doğru zamanları yakaladığınızda siteniz trafiğini arttırmaya başlayacaktır.

Haber sitesinin trafiğini arttırmak konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Google Haberler Kayıt Olma başlıklı makalemizde google haberler kayıt olma, google haberler servisi ve google haberlere nasıl kayıt olunur hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir