Hacklink Yapmak Siteye Zarar Verir Mi

Hacklink Yapmak Siteye Zarar Verir mi?

Hacklink Yapmak Siteye Zarar Verir mi?
5 (100%) 1 vote

Hacklenen bir sitenin URL’lerine başka bir sitenin URL’sinin yerleştirilmesine hacklink adı verilir. Bu yöntem illegaldir, internet etiğine yakışmadığı gibi cezai işlemlere de tabi tutulur. Bu yazımızda hacklink yapmak siteye zarar verir mi konusuna değineceğiz.

Hacklink Nedir?

Birçok illegal site backlink kullanmak yerine hacklink kullanmayı tercih ediyor ve sitelerin ceza almasına neden oluyor. Google bu linkleri tespit ettiğinde siteyi dizinden silme cezası uyguluyor ve sitenin trafiğinin akışını kesiyor. Bu nedenle hacklinkler kesinlikle uzak durulması gereken linklerdir.

Hacklink’in Siteye Verdiği Zararlar

Sitenizi organik yollardan yükseltmeye, Google sıralamasında üst sıralara çıkartmaya çalışmak seçilecek en iyi yoldur. Aynı zamanda tanıtım yazısı ve backlink satın alımları da legal statüde görülmekte ve doğru yapıldığında siteye zarar vermemektedir. Fakat illegal olan hacklinkler kullanıldığında sitenin sıralamadan tamamen silinmesine neden olabilir. Google bu cezayı vererek, sitenin aramalarda çıkmasını tamamen engeller. Bu nedenle hacklink yapanlar yalnızca zarar görecektir. Hiçbir faydası olmayan, emeğinizin ve zamanınızın boşa gitmesine neden olacak bu yöntemden kesinlikle uzak durmalısınız.

Hacklink Reddetme

Hacklink çalışmalarının sitenizi ne kadar olumsuz etkilediğinden bahsettik. Peki, sizin izniniz olmadan başkaları tarafından sitenize hacklink verilebilir mi? Bu sorunun cevabı evet, farkına varmadan sitenize hacklink alabilirsiniz. Fakat bunu önlemenin de bir yolu var. Bu işlem için Google Webmaster Tools aracına giriş yapmalı ve bağlantıları reddet kısmını aktif hale getirmelisiniz. Siz iyi niyetli bir webmaster olabilirsiniz fakat rakipleriniz sizin gibi olmayabilir. Bu nedenle sitenize verilen bağlantıları sürekli kontrol etmelisiniz. Bağlantıları reddetmek için buraya tıklayarak Google Webmaster Tools aracına ulaşabilirsiniz.

Organik SEO Çalışmalarını Tercih Edin

Organik SEO haricinde yapılan çalışmalar yalnızca kolaycılığa kaçmaktır. Ücret ödeyerek backlink almak yerine, organik SEO çalışması yapan bir firma ile anlaşabilir ve paranızın karşılığını alabilirsiniz. Bu sayede zamanınızdan ve emeğinizden tasarruf edebilirsiniz.

Hacklink yapmak siteye zarar verir mi konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SEO Çalışmalarının Önemini Kavramak başlıklı makalemizde SEO'nun avantajları ve seo'nun önemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir