Hosting Secimi

Hosting Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hosting Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
5 (100%) 1 vote

Yeni bir site oluşturmak istiyorsanız öncelikle bir hosting hesabı ve domain satın almalısınız. Domain alma adını verdiğimiz işlem aslında sitemizin adını almaktadır. Örneğin www.jengal.com bir domain adıdır. Hosting ise bir barındırma hizmetidir. Barındırma hizmeti alırken dikkat edilmesi gerekenleri incelemeye başlayalım.

Hosting Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Domain satın aldıktan sonra ilk yapacağınız işlem bir hosting almak olacaktır. Barındırma olarak da adlandırılan bu hizmet birçok firma tarafından sağlanmakta olup, hangi firmayı tercih edeceğinize birçok hususu göz önünde bulundurarak karar vermelisiniz. Firmalar bu hizmeti ev bilgisayarlarından sunabileceği gibi özel yapılandırılmış serverlar üzerinden sunabilir. Bu nedenle barındırma alacağınız firmanın ne kadar kurumsal olduğuna ve profesyonel olduğuna dikkat etmelisiniz. Ayrıca hem kişiye özel hizmet sunan hem de serverı birçok kullanıcıya paylaştıran barındırma şirketleri de bulunmaktadır.

Hosting Hesabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1-) Çok ayrıntılı bir site oluşturmayı düşünmüyorsanız, web tasarımı alanında tecrübeniz yoksa ya da web tasarımı için herhangi bir bütçe ayıramayacaksanız yalnızca bir domain satın alarak bunu ücretsiz bloglara bağlayabilirsiniz. Bu sayede hem paylaşım yapabilir hem de hosting ücreti ödemezsiniz.

2-) Rahat kullanabileceğiniz bir sistemi seçmelisiniz. Daha önceden kullandığınız bir sistem varsa özellikle onu tercih edebilirsiniz.

3-) Sistemin güvenliği de oldukça önemli olduğundan size güvenlik konusunda garanti veren ve kendini kanıtlamış sistemleri tercih etmelisiniz.

4-) Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmaları tercih etmelisiniz. Aksi takdirde kısa bir süre sonra sorunlar yaşamaya başlayabilirsiniz.

5-) Bütçenize uygun tercih yaptığınızdan emin olmalısınız.

6-) Sitenizin trafiğini kaldırabilecek bir hosting tercihi yapmalısınız.

7-) Barındırma hizmeti sunan firmalarının çalışma süreleri de oldukça önemlidir. Yani teknik arıza ya da bağlantı sorunu gibi nedenlerle sitenizin bağlantısı koparsa bu durum hem ziyaretçiler için hem de arama motorları için olumsuz bir etki yaratacaktır.

Hosting alırken dikkat edilmesi gerekenler konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SEO Uyumunda Sunucu Seçmenin Önemi başlıklı makalemizde SEO uyumunda sunucu ve sunucu seçimi nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir