Hosting Secimi Ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Hosting Seçimi ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Hosting Seçimi ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
5 (100%) 1 vote

Sitenizi oluştururken ilk önce yapmanız gereken işlemlerden olan hosting seçimi oldukça dikkat edilmesi gereken bir husustur. Etkin bir site oluşturmak istiyorsanız SEO kurallarına dikkat etmeli, SEO kurallarında da ilk önce hosting seçimini halletmelisiniz. Bu yazımızda hosting seçimi nasıl yapılır ve hosting seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir sorularına cevap arayarak sizlere bilgilendirmeye çalışacağız.

Hosting Seçimi

Site oluştururken dikkat edilmesi gereken ilk ve en önemli husus iyi bir hosting seçmektir. Hosting seçimi yaparken de SEO uyumuna dikkat etmelisiniz. SEO uyumlu hosting denilince özel dns, ssl, uptime süresi ile sorunsuz çalışan sunucular akla gelmelidir.

Hosting Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  1. Öncelikle hosting seçiminizde ulusal kaynaklardan yararlanmalısınız. Kendini ülke çapında kanıtlamış hosting şirketleri ihtiyacınızı karşılayacaktır. Çok zorunda olmadıkça yabancı kaynaklardan hosting alımı gerçekleştirmeyiniz.
  1. Sitenizin yüksek trafikli olmasını planlıyorsanız kesinlikle litespeed sunucu seçimi yapmalısınız.
  1. Domain ve hosting’in aynı şirketten alınmasına özen göstermelisiniz. Doman’i önceden aldıysanız hosting alımını da aynı firmadan gerçekleştirebilir ya da domain’i hosting aldığınız şirket bünyesine taşıyabilirsiniz.
  1. Hosting firması seçiminde öncelikle tecrübeye önem verilmeli, uzun yıllardan bu işi profesyonel olarak yapan firmalar tercih edilmelidir. Ayrıca firmayla ilgili yorum ve şikâyetleri araştırarak bilgi sahibi de olabilirsiniz.
  1. Hosting seçiminde uptime süresine son derece dikkat etmelisiniz. Uptime süresini %99 olarak verilen firmalar tercih edilmelidir. Aksi takdirde Arama motorları kapalı bir site olduğunuz izlenimine kapılarak sitenizi indekslemeyi bırakabilir.
  1. Hosting seçimi yaparken özel DNS sunanlara öncelik vermelisiniz. Aynı IP’yi farklı sitelerle paylaşıyorsanız bu durum siteniz için olumsuz etkiler bırakabilir. Ayrıca size verilen IP adresinin spam geçmişini kontrol etmeniz ve buna göre hareket etmenizde faydalı olacaktır.
  1. Müşteri hizmetlerine önem veren anında iletişime geçebileceğiniz ve cevap alabileceğiniz firmalarla çalışmaya özen gösteriniz. Firmaya birçok iletişim kanalından ulaşabilmeli; mail, telefon ve canlı destek hizmetleri faal olarak bulunmalıdır.

Hosting seçimi ve dikkat edilmesi gereken hususlar yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En İyi WordPress SEO Eklentileri başlıklı makalemizde en iyi seo eklentileri ve wordpress seo eklentileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir