Manset Basliklar Nasil Kullanilmalidir

Manşet Başlıklar Nasıl Kullanılmalıdır?

Manşet Başlıklar Nasıl Kullanılmalıdır?
5 (100%) 1 vote

İçeriklerinizin arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmasını istiyorsanız manşet başlıkların doğru kullanılmasına özen göstermelisiniz. Doğru kullanılan başlıklar sayesinde sitenizin trafik akışı büyük oranda arttırılabilir. Bu yazımızda manşet başlıklar konusunda bilgi vererek, webmaster arkadaşlara yardımcı olmaya çalışacağız.

Manşet Başlıklar Açıklayıcı Olmalı

Kaliteli bir içeriğiniz varsa kötü başlıklarla bu içeriği ziyan etmeyin. İyi başlıklar her zaman daha fazla ziyaretçi anlamına gelir. Öncelikle kendinizi baz alın ve size saçma gelen kötü bir başlığın içeriğini inceleyip isteyip istemeyeceğinizi düşünün. Büyük ihtimalle zaman kaybı olduğunu düşüneceksiniz ve içeriğe göz atmayacaksınız. İşte tüm kullanıcılarda bu şekilde davranır ve zaman kaybı olduğunu düşündükleri sitelere giril yapmaz. Aslında içerikler yüzyıllardır aynı mantıkla üretiliyor. Gazeteler yalnızca kâğıt oldukları zamanlarda bile manşet başlıklara son derece önem verir ve gündemi bunların belirlediğini düşünürdü. Günümüzde de aynı şekilde etkileyici başlıklar gündemi belirleyen en önemli etmendir. Bu nedenle manşet başlıkların iyi olmasına son derece dikkat edin. Başlıklarınız ne çok kısa ne de çok uzun olsun. Ayrıca başlığın açıklayıcı olmasını ve içerik hakkında ipucu vermesini sağlayın.

Manşet Başlıkların Görselleri

Öne çıkan görseli belirlemek aslında manşet başlığın görselini de belirlemek anlamına gelir. Öncelikle seçilen görsel başlıkla uyumlu olmalıdır. Alakasız bir görsel seçiminden kesinlikle uzak durmalısınız. Ayrıca görselin özgün olması da çok önemlidir. Çalıntı görselleri kullanmayın ve internetten elde ettiğiniz görselleri özgünleştirmeyi de unutmayın.

Yanıltıcı Başlık Zarar Verir

Manşet başlıklar yanıltıcı olursa telafisi olmayan zararlara da neden olabilir. Kullanıcılar başlıkta belirtilen içeriğe ulaşmak ister. Fakat yanıltıcı başlıklar kullanıcıları kandırma ve sadece sayfaya girişlerini sağlama amacı güder. Kullanıcıların yalnızca sayfaya girmelerinin yeterli olmadığı unutulmamalıdır. Yanıltıcı başlıkla sitenize giren kişiler istedikleri içeriğe ulaşamayınca anında çık yapacaklar ve sitenin hemen çıkma oranını yükselteceklerdir. Bu durumda sitenizin sıralamada geri plana düşmesine olur. Bu nedenle içerikle başlık tam olarak eşleşmelidir.

Manşet başlıklar nasıl kullanılmalıdır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ziyaretçi Bazlı SEO Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde ziyaretçi bazlı SEO çalışması ve Ziyaretçi çeken SEO hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir