Organik SEO Nasil Yapilir

Organik SEO Nasıl Yapılır?

Organik SEO Nasıl Yapılır?
5 (100%) 1 vote

Siteler arası rekabet her geçen gün artmakta ve kimin öne geçeceğini de en çok organik SEO belirlemektedir. Sitenize iç ve dış organik SEO teknikleri uyguladıysanız sıralamada hızlı bir şekilde yükselme şansına sahipsiniz demektir. Bu yazımızda organik SEO nasıl yapılır konusu hakkında bilgi vererek sitesine SEO çalışması yapmak isteyen ziyaretçilerimize yardımcı olmaya çalışacağız.

İçeriklerinize Yorum Yapılmasına İzin Verin

Paylaştığınız içerikler hakkında sorularla karşı karşıya kalmanız oldukça muhtemeldir. Bu nedenle ziyaretçilerin yorum yapabileceği ve sorular sorabileceği bir kısım mutlaka olmalıdır. Sorular cevap verdiğiniz ve ziyaretçilerinizin sorunlarını giderdiğiniz oranda site trafiğinizde artacaktır.

Spam Yorumlara İzin Vermeyin

İnternette her zaman kötü amaçlı kişiler bulunur ve bu kişiler yorumlar kısmından sitenize zarar verebilir. Bazı ziyaretçilerde kendi sitelerinin linkini bırakarak yorum kısmınızda spam paylaşım yapabilirler. Bu tarz yorumların önüne geçmek için spam engelleyici eklentiler kullanabilirsiniz.

Kaliteli ve Özgün İçerik

Organik SEO tekniklerinden en önemlisi kaliteli ve özgün içerikler oluşturmaktır. Özgün olmayan içerikler Google tarafından tespit edilir ve sitenizin geri plana atılmasına neden olur. Kaliteli ve özgün içerikler ise kısa sürede dikkat çeker ve sıralamada yükselmenizi sağlar. Siz sıralamada yükseldikçe düzenli ziyaretçi sayınız da artacaktır. Bir konu hakkında içerik üretirken iyi bir araştırma yapmalı, bulduğunuz bilgileri kendi özgün anlatımınızla sunmalısınız. Kopyala-yapıştır yapan siteler günümüzde hızla sıralama kaybetmektedir.

Özgün Başlıklar Seçin

Bir içeriğin dikkat çekmesi için daha önce kullanılmamış bir başlığa sahip olması oldukça önemlidir. Bu nedenle içeriği paylaşmadan önce başlık araştırması yapılmalıdır. Özgün bir başlık bulunduktan sonra içeriğe başlanılması daha mantıklı olur.

Sosyal Medya Bilgilerinizi Verin

Sosyal medya hesaplarınızı paylaşarak buralardan gelecek soruları da cevaplamaya özen gösterin. Kaliteli siteler sosyal medya platformlarına da önem verir ve buralarda da paylaşım yapar. Unutulmama ki sosyal medya paylaşımları da arama motorları sonuçlarında çıkmaktadır.

Organik SEO nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan RSS Beslemesi SEO’yu Etkiler mi? başlıklı makalemizde PubSubHubbub ve RSS Beslemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir