Ozgun Ve Guncel Icerik Nedir Nasil Olmalidir

Özgün ve Güncel İçerik Nedir, Nasıl Olmalıdır?

Özgün ve Güncel İçerik Nedir, Nasıl Olmalıdır?
5 (100%) 1 vote

Sitemizi sürekli takip eden bir ziyaretçimizseniz mutlaka ilk yazılarımızdan itibaren özgün ve güncel içerik konusuna ne kadar önem verdiğimizi fark etmişsinizdir. Bugünkü yazımızda bu konuyu tüm ayrıntılarıyla işleyerek, özgün ve güncel kavramlarını derinlemesine inceleyeceğiz.

Özgün ve Güncel İçerik Üretimi

Özgün içerik bildiğiniz ya da araştırma yaparak öğrendiğiniz bir konuda kendi anlatımınızla yazı oluşturmanızdır. Özgün içerikte alıntılara yer yoktur, tamamıyla kendi üretiminiz olmalıdır. Başka bir siteden aldığınız yazıyı değiştirerek yeni bir yazı oluşturmanız yeni bir içerik ürettiğiniz anlamına gelmez ve bu durum yeni algoritmalar sayesinde botlar tarafından fark edilmektedir. Bu nedenle tamamen bilginizin ya da araştırmanızın ürünü olan yazıları sitenizde paylaşmalısınız. Bu iş için bir editörle çalışıyorsanız, editörünüzden istediğiniz içeriklerin özgün olmasını özellikle belirtmeli ve özgünlük kavramını da ayrıntılarıyla anlatmalısınız. Google özgün içerikle oldukça önem vermekte ve orijinal içeriği kopyalayan sitelere spam cezası vererek öncelikle olarak uyarmaktadır. Siteler aynı davranışlarına devam ederse siteyi dizinden silerek Google üzerinden engeller ve siteyi yok sayar.

Güncel İçerik

Bir site oluşturduysanız mutlaka bir alanı ya da kategorisi vardır. Hangi alanda olursa olsun, mutlaka güncel içerikler bulunup gündem takip edilebilir. Her gün yazı yayınlamak güncel bir site olduğunuzu göstermez. Fakat gündemi takip ederek yazılar yayınlıyorsanız güncel bir siteye sahipsinizdir. Örnek vermek gerekirse; sağlıkla alakalı paylaşımlar yapan bir siteniz olduğunu varsayalım. Bütün haber kanalları bir salgını haber yaparken sizin bu salgın hakkında bilgi yayınlamamanız sitenizin güncel olmadığını gösterir. Güncel bir site salgın hakkında ayrıntılı bir araştırma yaparak ziyaretçilerini bilgilendirir ve hep gündemi takip eder.

Özgün ve Güncel İçeriklerle Sıralamada Yükselin

Özgün ve güncel içerik kullanmanız sıralamada hızlı bir şekilde yükselmenizi sağlar ve bu sayede sitenize daha fazla trafik çekebilirsiniz. Son olarak sunduğunuz içeriklerin kaliteli ve bilgi verici olmasına da özen göstermelisiniz. Özgün ve güncel içerikleriniz kaliteyle buluştuğunda farkındalık kazanmış olacak.

Özgün ve güncel içerik nedir, nasıl olmalıdır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Google Haberler Kayıt Olma başlıklı makalemizde google haberler kayıt olma, google haberler servisi ve google haberlere nasıl kayıt olunur hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir