Remarketing Nedir Nasil Yapilir

Remarketing Nedir, Nasıl Yapılır?

Remarketing Nedir, Nasıl Yapılır?
5 (100%) 1 vote

Birçok e-ticaret sitesi tarafından kullanılan Remarketing yöntemi yeniden pazarlama anlamına gelmektedir. Bugünkü yazımızda remarketing konusuna değinerek yeniden pazarlama tekniğinin ayrıntılarını anlatacağız.

Remarketing Nedir?

Yeniden pazarlama birçok SEO uzmanı tarafından kullanılmakta ve ticari satışları arttırdığı bilinmektedir. Bu yöntemde daha önceden pazarlanmış bir ürünün daha etkili bir şekilde yeniden pazarlanması hedeflenmektedir. Remarketing sitenize uğrayıp ürün almadan çıkan kullanıcıların ürün almasını teşvik etmek amacıyla kullanılır. Bu yöntem kullanılırken ayrıntılı raporlara, çalışmalara ve bütçe planlamasına ihtiyaç duyulur. Birçok e-ticaret sitesinin bu yöntem sayesinde satışlarını arttırdığı bilinmektedir.

Remarketing Nasıl Yapılır?

Bir ürünü satmanın en iyi yolu bir farkındalığınızla tüketicinin zihnine yerleşmektir. Tüketiciler için en önemli faktörün fiyat olduğu düşünüldüğünde uygun fiyatlar bir adım öne çıkmanızı sağlar. Sitenizi ziyaret eden birçok tüketici en başta yalnızca ürün incelemesi yapar, direkt olarak ürün alanların sayısı oldukça azdır. Bu nedenle ürünü satabilmek için tüketicinin aklında uygun fiyatlarınızla yer etmeniz gerekir. Bunu yapabilmek için sitenize ziyaret edenlerde iletişimde kalmanız gerekir. Remarketing yönteminde sitenizde istediğiniz sayfalara belirli kodlar ekleyebilir ve bilgisayarına çerez olarak kaydolmayı sağlayabilirsiniz. Bu çerezler sitenizin reklamının tüketici tarafından sürekli görülmesini sağlar ve her zaman uygun fiyatınızla aklında kalırsınız.

Google Reklam Verme

Yeniden pazarlamada reklamlardan yararlanacağınızdan bahsettik. Peki, daha fazla kullanıcı kitlesine ulaşmak için neler yapmalısınız? Öncelikle Google’a reklam vermeli ve bir pazarlama stratejisi oluşturmalısınız. Bu sayede daha fazla kişiye ulaşarak, ürünlerinizin satışını arttırabilirsiniz. Reklam vermede dikkat edilmesi gereken en önemli husus hedef kitlesi belirlemektir. Hedef kitle belirlendiğinde sitenizi ziyaret edenlerin tekrar geri gelme olasılığı da artar. Bir kitleye seslenirken en etkili yöntem özel banner reklamlar kullanmaktır. Bu reklamlar sayesinde sitenizdeki değişimleri duyurabilir ve tüketicilerin dikkatini tekrardan üstünüze çekebilirsiniz. Kampanyalarınızı duyurmada reklamları kullanmak güzel bir yöntem olacaktır.

Remarketing nedir, nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Google Haberler Kayıt Olma başlıklı makalemizde google haberler kayıt olma, google haberler servisi ve google haberlere nasıl kayıt olunur hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir