Reseller Hosting Nedir

Reseller Hosting Nedir?

Reseller Hosting Nedir?
5 (100%) 1 vote

Hosting ‘barındırma alanı’ bir web site veya blog için olmazsa olmazdır. Web site veya blog’da kullanılan tüm yazılar, fotoğraflar, videolar ve diğer materyaller hosting’de yer almaktadır. Yer sağlayıcı firmanın sunucuları ve hosting özellikleri ne kadar iyi özellikte olursa web site açılış hızı da o denli yüksek olacaktır. Bu nedenle hosting bir web site veya blog için oldukça büyük önem teşkil etmektedir.

Reseller Hosting diğer adıyla ‘Bayi Hosting’ olarak anılmakta ve Linux – Windows sistemleri ile kullanılabilmektedir. Esasen Reseller Hosting küçük hosting firması kurmak veya çok sayıda sahip olduğu web siteyi yönetmek isteyen kişiler tarafından tercih edilmekte ve ilgi görmektedir.

Reseller Hosting’in Normal Hosting’ten Farkı Ne?

Birden fazla web sitesine sahip olan kişiler için normal hosting paketleri yeterli gelmeyebilir. Site sayısı fazlalaştıkça yönetimi daha da karmaşıklaşır ve zorlaşır. Buna bağlı olarak çok sayıda proje sahibi olan kişiler reseller hosting kullanımını tercih etmektedir.

Reseller hosting kullanan kişiler birçok ayar ve düzenlemeyi kontrol paneli aracılığı ile kolay bir şekilde gerçekleştirebilir. Normal hosting kullanımlarda bazı ayarlamalar (disk, bandwith vs.) sabitken, reseller hosting sahibi bir kişi bu hosting’in kapasitesine göre düzenlemeleri kendisi gerçekleştirebilir. Trafik kısıtlamaları, disk alanları, hesap açma veya kapatma, erişim izinleri ve bunun gibi diğer ayarlar rahatlıkla reseller hosting ile kontrol edilebilmektedir.

Reseller Hosting Avantajları Nelerdir?

Çok sayıda web sitesi olan ve bunları daha etkin bir biçimde yönetmek isteyen kişiler mutlaka reseller hosting kullanmalıdır. Bu projelerin daha kolay bir şekilde yönetilmesine katkı sağlayacaktır. Ayrıca yeni kurulan hosting firmaları veya hosting firması kurmayı amaçlayan kişiler reseller hosting ile başlangıç yapabilirler. Hosting şirketi kurmayı hedefleyenlerin reseller hosting ile ilerledikten sonra, bütçeleri doğrultusunda kendi sunucularını satın alarak hosting işine devam etmeleri mümkündür.

Web tasarım veya SEO çalışmaları ile ilgilenen bireyler hosting paketlerini bir hediye veya pazarlama aracı olarak kullanabilirler. İnternet üzerinden iş yapıyor ve web site sahiplerinin sorunlarına çözüm üretiyorsanız reseller hosting kiralayarak müşterilerinize hosting paketleri satabilirsiniz. Bu da daha fazla satış yapmanız ve daha fazla para kazanmanız anlamına gelecektir.

Reseller hosting nedir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Etik Hackerların Kullandığı En İyi 5 Hack Aracı başlıklı makalemizde en iyi hack programları ve etik hackerlerın kullandığı en iyi programlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir