SEO Filtre Cezasi Nasil Cozulur

SEO Filtre Cezası Nasıl Çözülür?

SEO Filtre Cezası Nasıl Çözülür?
5 (100%) 1 vote

SEO filtre cezası bilindiği gibi özellikle anahtar kelime yoğunluğu ile ilgili olan bir cezadır. Bilindiği üzere aslında arama motorlarından istediği bir şeydir. Yani belirli optimizasyona göre sitelerin düzenlenmesi ve bu şekilde sunulması kaliteli içeriklerin olması aynı zamanda da yönlendirmelerin doğru bir şekilde yapılmış olması çok önemlidir.

SEO Filtre Cezası Neden Alınır?

Burada elbette ki günümüzde hala yanlış işlemler de yapılabilmektedir. Bu yüzden dolayı arama motorları da çeşidi cezalar vermektedir. Google tarafından verilen SEO filtre cezası çözüm yolları için öncelikle anahtar kelime optimizasyonu konusunda dikkatli hareket etmeniz gerekir. Eğer anahtar kelime yoğunluğu aşırıya kaçmışsa bu durumda böyle bir filtreleme cezası alma durumunuz olmaktadır.

SEO Filtre Cezası Çözüm Yolları

Bu durumda öncelikli olarak Google’ın web master araçlarında da daha ayrıntılı şekilde kontroller yapabilir ve eğer böyle bir durum söz konusu ise bu durumda hemen gereken şekilde değişikliği yapmanız gerekmektedir. SEO filtre cezası ile ilgili olarak kontrol etmeniz gereken bir başka nokta ise backlink optimizasyondur. Filtrede önemli faktörlerden biri olarak karşımıza çıkar. Eğer tek bir anahtar kelime üzerinden sürekliliğin kalıyorsanız bu durumda bomb filtresine girmenize sebep olacaktır. Bu yüzden bunu da kontrol etmeniz ve daha sağlıklı şekilde işlem yapmanız gerekmektedir.

SEO Filtre Cezası Hit Ve Link Kontrolü

İçerik güncelleme ve hit link sayısını dengeleme de bu anlamda önemlidir. Özellikle anahtar kelime yoğunluğu optimizasyonu olması durumunda zaten gerekli güncellemelerin yapılması gerekeceği gibi aynı zamanda hit ve linkin sayısının dengelenmesi de çok büyük önem arz etmektedir.  SEO filtre cezası gibi bir durumla karşı karşıya kalmamak adına gereken hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir. Ancak bu tip bir durumda sizler de istediğiniz gibi sonuçların alınması gibi bir durum söz konusu olacaktır.

SEO filtre cezası nasıl çözülür konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır? başlıklı makalemizde SEO makale ve SEO uyumlu makale yazımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir