SEO Hatalari Cozum Yollari

SEO Hataları ve Çözüm Yolları

SEO Hataları ve Çözüm Yolları
5 (100%) 1 vote

Site oluşturmaya yeni başladıysanız SEO hataları yapmanız gayet olağandır. Bu yazımızda SEO hatalarından ve çözüm yollarından bahsederek, hata oranınızı en aza indirmede size yardımcı olacağız.

SEO Yapmamak veya SEO Çalışmalarında Geç Kalmak

Birçok site sahibi kaliteli içerikler üretmesine rağmen hit alamamaktan yakınıyor. Bu durumun başlıca nedeni SEO çalışması yapmamak ya da SEO çalışması yapmaya geç başlamak. Bu neden sitenizi açtığınız andan itibaren SEO çalışmalarına büyük önem vermelisiniz. Dijital pazarlama yapan bir siteye sahipseniz bu durum daha öncelikle olabilir. SEO’da geç kalınan her gün ticari olarak da bir kayıp demektir.

Yanlış Anahtar Kelime Kullanımı

Anahtar kelime seçimi yaparken rekabeti yüksek olanlardan uzak durmalısınız. Rekabeti yüksek anahtar kelimelerde ısrar ederseniz yeterince trafik alamayacağınızı göz önünde bulundurmalısınız. Yeterli trafiğe ulaşabilmek için sağlam bir reklam bütçesine ve kaliteli içeriklere ihtiyacınız olacaktır. Ayırabilecek büyük bir bütçeniz yoksa rekabeti düşük anahtar kelimelere odaklanmanız faydalı olacaktır. Ayrıca içeriklerinizde çok fazla anahtar kelime kullanmaktan da kaçınmalısınız. %2.5 oranını aşan anahtar kelime sayısı faydadan çok zarar getirecektir. Google algoritmaları sadece trafik almak amaçlı içerikleri gayet iyi tespit etmekte ve içeriklere sahip sitelerin sıralamasını da düşürmektedir.

Ziyaretçi Odaklı İçerik Üretin

Birçok webmaster arama motorlarının ilgisini çekmek amacıyla içerik üretmektedir. Bu durum ziyaretçilerin sitenizden uzak durmasına neden olabilir. Sitenize arama motorları aracılığıyla ulaşan biri kaliteli içeriklerle karşılaşmazsa siteden hemen çıkar. Bu durum sitenizin sıralamasını olumsuz etkiler ve istediğiniz hite ulaşmanızı da engeller. Bu nedenle SEO çalışmalarınızı ziyaretçi odaklı yapmalısınız. İçeriklerinizi beğenen bir kullanıcının sizi sürekli takip etmesi arama motorlarını kandırarak getirdiğiniz ziyaretçiden her zaman daha iyidir.

SEO Bilgilerinin Eksik Girilmesi

Bir içerik oluşturuyorsanız SEO uyumlu olmalıdır. Aksi takdirde istenilen etkiyi yaratmaz. Özellikle başlıkların kullanımına, URL seçimine, görsellere, etiketlere ve meta açıklamasına son derece dikkat etmelisiniz.

SEO hataları ve çözüm yolları konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SEO Analiz Aracı Kullanımı ve Faydaları başlıklı makalemizde SEO analiz aracı ve SEO analizi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir