SEO Neden Onemlidir

SEO Neden Önemlidir? II

SEO Neden Önemlidir? II
5 (100%) 1 vote

SEO’nun önemini ve SEO çalışmalarına nereden başlanacağını anlatan yazımıza devam ediyoruz.

Sistemin Kurulması ve Eklentilerin Seçimi

Domain, hosting, tema ve sistem seçimlerinden bahsetmiştik. Şimdide seçtiğimizin sistemin kurulumundan ve eklenti seçimlerinden bahsedelim. Öncelikle URL yapısı basit bir tema ve sistem seçtiğinizden emin olmalısınız. Sitenin title bölümü SEO standartlarına uygun doldurulmalı, description ve keyword alanları

Kurulum İşlemi ve Eklentilerin Kurulumu

SEO başlangıç zamanı geldi demektir. Hosting, tema ve domain alımı yapıldıktan sonra, sistem kurulumu başlar. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli faktör URL yapısı basit olan karmaşık olmayan bir tema ve sistemin seçiminin yapılmasıdır. Google standartlarına uygun URL yapısı ayarlanır. Sitemizin Title Bölümü standartlara uygun olarak doldurulur. Description ve Keyword alanı doldurularak sonra tema yayına alınır.

Sitenin Arama Motorlarına Eklenmesi

Her ne kadar arama motorları belirli aralıklarla siteleri tarayarak sistemlerine eklese de manuel olarak eklemekte de fayda vardır. Google, Yandex, Bing ve diğer arama motorlarına site eklemesi yapılmalıdır.

Webmaster Tools ve Analytics’e Kayıt Olma

Gmail hesabınızla  Google Webmaster Tools ve Google Analytics e kayıt olmalı ve site takibinizde bu sistemleri kullanmalısınız. Bunları kullanırsanız ayrıyeten SEO sayaçlarına gerek kalmayacaktır.

İçerik Oluşturma

SEO konusunda ne yaparsanız yapın hiçbiri hazırladığınız içeriklerin yerini tutmayacaktır. Sitenizde yazı hazırlarken başlıklara çok dikkat etmeli, konuyla bütünlük sağlayan başlıkları seçmelisiniz. Yazınızda kullandığınız etiketler tamamen yazıyla ilgili olmalı ve aksi yönde hiçbir etiket girişi yapılmamalıdır. Yazı içerisinde görsel kullanmalı ve görsel isimlerinde de etiketleri geçirmelisiniz.

Görsellerin SEO’da Önemi

Yazınıza görsel yüklerken birden fazla kullanabilirsiniz fakat çok fazla abartıya kaçmamaya da dikkat edin. Yalnızca görseller üzerinden içerik hazırlayan sitelerin geleceği olmaz. Yalnızca önceden hit yakalamış ve tamamen bu tarz liste içeriklere odaklanmış siteleri bunun dışında tutmak gerekir. Yazınıza eklediğiniz resimlerin isimlerinin başlıklarla ve etiketlerle uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz. Resim yüklemesinde mutlaka alt başlık girmelisiniz.

SEO neden önemlidir yazımızın devamı niteliğinde hazırladığımız yazımızda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SEO Neden Önemlidir? başlıklı makalemizde seo uyumu neden önemlidir ve seo'nun önemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir