Seo Neden Onemlidir

SEO Neden Önemlidir?

SEO Neden Önemlidir?
5 (100%) 1 vote

Bir sitenin sıralaması yükselebilmesi, içeriklerini kolayca ziyaretçilere ulaştırabilmesi için SEO olmazsa olmaz özelliklerden biridir. Site içi ve site dışı olarak iki temel bileşene bölebileceğimiz SEO, artık yalnızca siteler için kullanılmamakta olup, Youtube gibi video paylaşım sitelerinde ve Instagram gibi sosyal medya uygulamalarında içeriklere ve profillere ulaşılabilmesi için de kullanılmaktadır. SEO’nun amacı uygulandığı siteyi ya da hesabı popüler hale getirmektir.

SEO’nun Siteler Açısından Önemi Nedir?

Bir sitenin gelişebilmesi için başlıca faktör SEO’dur. Uzman kişiler tarafından oluşturulan SEO uyumu sayesinde arama motorlarına en doğru bilgiler sunulur. Arama motorları da bu hatasız veriler en iyi şekilde indeksleyerek kullanıcıların kolay ulaşımına sunar. İç ve dış SEO yapmadan yola çıkarsanız çok zahmetli bir süreçle baş başa kalabilirsiniz.

SEO Uygulamasına Nereden Başlanmalı ve Nasıl İlerlenmelidir?

Bir site oluşturmaya başladığınız ilk andan itibaren anlatacak olursak, SEO uyumu domain ve hosting alımdan itibaren başlar. İlk andan itibaren nelerin yapılması gerektiğini tek tek incelemeye başlayalım.

Etkili Bir SEO İçin Domain Alımı

Domain alırken özellikle keyword olmasına dikkat etmelisiniz. İstediğiniz uzantıda yeni bir domain bulamıyorsanız, eski domainlere yönelebilirsiniz. Ayrıca domain alırken profesyonel firmalarla çalışmaya özen göstermelisiniz.

Etkili Bir SEO İçin Hosting Alımı

Hosting alırken özelikle uptime süresine dikkat etmeli ve kurumsal firmalarla çalışmalısınız. Hosting alırken dikkat edeceğiniz bir diğer husus da size özel bir IP tahsis edilip edilmeyeceği olmalıdır. Size özel bir IP verilirse çalışmalarınızı da koruma altına almış olursunuz.

Site Temasının Seçimi ve Kullanılacak Yazılıma Karar Verme

Domain ve hosting aldıktan sonra sıra kullanacağınız yazılımı ve sitenize kuracağınız temayı belirlemeye gelmiştir. Daha önceden başka yazılımlarda deneyiminiz yoksa WordPress ile başlamanız gayet uygun olacaktır. Temanızı seçerken de özellikle mobile uyumlu olup olmadığını kontrol etmelisiniz. İşlevsel ve kullanımı kolay bir tema seçmenizde başlangıçta işinizi kolaylaştıracaktır.

Bu yazımızda SEO’nun neden önemli olduğu konusuna giriş yaptık. Devam yazımızda konumuza devam ederek daha fazla ayrıntı vermeye çalışacağız.

SEO neden önemlidir konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Chrome ile SEO Analizi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde chrome ile seo analizi ve seo analizleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir