SEO Nedir Nasıl Yapılır

SEO Nedir Nasıl Yapılır 2019?

SEO Nedir Nasıl Yapılır 2019?
5 (100%) 1 vote

SEO,  Az bilinen açılımı ile ; Search Engine Optimization artık Web sektörünün merkezi olmuş durumda. Peki nedir bu “SEO”

“Bir web sayfasının arama motorlarında daha üst sıralarda çıkması adına yapılan çalışmalara Seo denir”

Google tarafından hayatımıza sokulan adeta dikte edilen bu kavram Web sayfaları ile arama motorları arasındaki köprünün kurulmasını sağlamaktadır. Arama motoru piyasasının en büyüğü olan Google, Bu nokta da hem kural koyan hem de kuralları denetleyen Merkeze dönüşmüştür. Bu nedenle arama motoru optimize işlemlerini yaparken büyük pastadan pay alabilmek için Google SEO kurallarına önem vermek şüphesiz mantıklı seçim olacaktır. Bu nokta da Yandex, Bing ve Diğer arama motorlarının da Google kriterlerini göz ardı etmediğini söylemek yerinde bir tespit olacaktır.

Seo Nedir Nasıl Yapılır?  2019  Yılının en önemli sorusu olmaya devam ediyor.  Çünkü Google her geride kalan yılda olduğu gibi bu yılda güncellemeyi sürdürecek. SEO kuralları her yıl güncellenmesinde belirleyici aktör hiç şüphesiz Google dışında varlığını sürdüren Facebook Twitter vb Sosyal medya platformlarının İnternet dünyasına olan etkisi. Çünkü söz konusu sistemler sahip oldukları büyük kullanıcı kitlesi ile Web dünyasında milyonlarca kullanıcıyı aynı anda tek çatı altında toplamayı başarıyor. Google bu kullanıcı kitlesinin paylaşımlarını ve düşüncelerini ana akış üzerinde göstererek firmalara ve bireylere aslında web sayfası olmadan İnternetin kapılarını açmış oluyor.

Seo da bütünlüğün korunması için Web sayfalarını birey olarak düşünen Google, sosyal medya paylaşımlarını ve web sayfalarının sosyal medyadaki yerlerini oldukça önemsiyor. Bu nedenle artık sosyal medya da aktif olmayan sayfalar seo puanında bir kaç adım geri düşüyor. Başlı başına 2019 yılında seo kuralları arasında yer alan sosyal medya gibi hayatımıza hiç şüphesiz yeni olgular girmeye devam edecek.

Seo Bölgesel mi olmalı? Yoksa Ulusal mı? Hedef Belirlemek çok önemli

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Arama motorlarına yönelik olarak gerçekleştirilen iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarının her biri SEO olarak adlandırıldığını daha önce söylemiştik. Şimdi ise bir Web sayfasına hangi adımlarla Seo yapıldığına göz atacağız.

SEO site içi ve site dışı olmak üzere iki farklı kategoride ele alınmaktadır. Genel hatları ile iç seo ve dış seo işlemlerini aşağıda ki listeden takip edebilirsiniz. Söz konusu liste bütünün bir parçasını yansıtmakta olup tüm kurallar son güncelleme ile 180 Kriteri geride bırakmış durumdadır.

 • Özgün içerik
 • Site açılış hızı
 • Site haritası oluşturma
 • Web sayfasında kod oranını olabildiğince düşük tutma
 • Etiket kullanımı
 • Fotoğraf ve resimleri isimlendirme
 • Anahtar kelimeler girme
 • Site açılış hızına dikkat etme
 • Mantıklı linkler oluşturma
 • Backlink kazanma
 • Etiket kullanımı

Liste de yer alan maddeleri ilerleyen yazılarımızda detayları ile inceleyeceğiz.

Bir önceki yazımız olan İç SEO İşlemleri Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde iç seo ayarları ve iç seo işlemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir