Seo Uyumunda Domainin Onemi

SEO Uyumlu Domain Neden Önemlidir?

SEO Uyumlu Domain Neden Önemlidir?
5 (100%) 1 vote

SEO uyumlu domain internet sitesi oluşturmada ilk adımlardan biridir. Elbette diğer SEO özellikleri ile beraber etkili olabilmekte ve rakiplerinize göre bir adım öne çıkmanızı sağlayabilmektedir. Fakat yalnızca SEO uyumlu bir domain alarak her şeyi hallettiğinizi düşünmemelisiniz.

SEO Uyumlu Domain Nasıl Olur?

Alan adında anahtar kelime kullanmak Seo uyumu için oldukça faydalı olmakta olup, aynı kategoride içerik ürettiğiniz rakiplerinizin bir adım önünde olmanızı sağlayabilir. Fakat bu anahtar kelime seçimi yalnızca 1 ya da 2 konuya odaklanacaksanız geçerli olacaktır. Çok genel bir site hazırlamayı planlıyorsanız alan adında anahtar kelime kullanmak faydalı olmayabilir. Alan adını bir firma için alıyorsanız SEO uyumunu yakalamak için firmanın adının geçmesini ya da satılan ana ürünün adının geçmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca Firmanın kısaltması ve ana ürün adını kullanmak da başka bir yöntem olabilir. Elbette yine sadece bunlar tek başına yeterli olmayacaktır. Oluşturduğunuz sitenin URL yapılarının düzgün olması, özgün ve kaliteli içeriklere sahip olması ve hızlı yüklenen ilgi çekici bir tasarıma sahip olması da önemlidir.

SEO Uyumlu Domain Sıralamalara Ne Kadar Etki Eder?

Domain’in SEO’ya en önemli etkisi aynı kategoride çok fazla rakip olmaması ya da aynı kategoride yarıştığınız sitelerle hemen hemen aynı kaliteye sahip olmanız durumunda ortaya çıkar. Alan adında anahtar kelime geçirmek tek bir sektöre odaklı olmak anlamına gelir. Bu neden genel içerikli sitelerde alan adında anahtar kelime kullanmak faydalı olmayacaktır. Özellikle belirtmek gerekirse aynı anahtar kelime üzerine yoğunlaştığınız rakip bir web sitesini sadece alan adında anahtar kelimenizi kullanarak geçemezsiniz. Ancak rakip sitelerden daha kaliteli içerikler üretir ve sıkı bir SEO çalışması yaparsanız, işte o zaman daha üst bir sıraya çıkabilirsiniz. Tüm bu durumları göz önünde bulundurduğumuzda SEO uyumlu domain sahibi olmanın yalnızca diğer tüm SEO özellikleri ile beraber kullanıldığında etkili olduğunu görebilmekteyiz.

SEO uyumlu domain neden önemlidir konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Neden SEO Çalışması Yapmamız Gerekir? başlıklı makalemizde seo çalışması ve seo çalışması neden yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir