Seo Uyumlu Makale Nasil Yazilir

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?
5 (100%) 1 vote

Seo uyumlu makale yazımı konusunda birçok farklı şey söylenebilir. Ancak bu yazımızda size daha komplike bir şekilde bu işlemleri nasıl yapmanız gerekiyor ve nasıl daha iyi sonuçlar alabilirsiniz bu konuda bilgi vermeye çalışacağız.

Seo Uyumlu Makale Yazımı Teknikleri

SEO Uyumlu Makale Yazımı

Bilindiği gibi son zamanlarda özellikle arama motorlarında ön planda olmak çok büyük önem arz etmektedir. Her firma arama motorlarında ön plana çıkmak için çeşitli seo işlemleri gerçekleştirmekte ve bunların içerisinden makale yazmak, içerikleri güçlendirmek veya backlink gibi içsel ve dışsal işlemleri girebilmekte. Peki, doğru makale yazımı yani Seo uyumlu makale yazımı konusunda neler yapılması gerekiyor? Bu konuda sizlere bilgi vermeye çalışalım.

Seo Uyumlu Makale Yazımı İnce Detayları

Seo uyumlu makale yazımı yapacağınız zaman öncelikli olarak doğru anahtar kelimeyi seçmelisiniz. Bunu başlıkta bildirmelisiniz. Başlık, anahtar kelime ile başlamalı ve en az üç kelimeden oluşmalıdır. 60 karakteri geçmeyecek şekilde başlığınızı yaptığınız zaman başlık kısmı bitmiş olacaktır. Bağlantı kısmı olan URL ise anahtar kelimeyi içermelidir. Meta kısmına geldiğinizde anahtar kelime olmalı ve en fazla 320 karakter ile sınırlı olmalıdır. Makaleyi başlık kısmı anahtar kelime hiçbir etiketi olarak kullanılmalı ancak alt başlıklarda dâhil bu etiketleri kullanılması gerekmektedir. İçerik kısmında en az 300 kelimelik bir içerik hazırlanmalı ve anahtar kelime oranı %2 buçuk ile 3 arasında olmalıdır.

Seo Uyumlu Makale Yazımı Anahtar Kullanımı

2 buçuğu geçmeyen oranlar daha sağlıklı olanlardır. İlk 50 ile 100 kelimesi arasında kesinlikle anahtar kelime içermeli. Aynı zamanda da içerikle ilgili görsellerden en azından birinin alt etiketi olacak şekilde gerekli işlem yapılarak Seo uyumlu makale yazımı tamamlanması sağlanmalıdır. Böylece daha sağlıklı ve doğru sonuçları alınarak içerik siteye yüklenebilir. Bu arada sizler de çok daha sağlıklı geri dönüşler almış olursunuz.

Seo uyumlu makale nasıl yazılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SEO Analiz Aracı Kullanımı ve Faydaları başlıklı makalemizde SEO analiz aracı ve SEO analizi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir