SEO Uyumlu Resimler Nasil Olmalidir

SEO Uyumlu Resimler Nasıl Olmalıdır?

SEO Uyumlu Resimler Nasıl Olmalıdır?
5 (100%) 1 vote

Sitenizin sıralamasını yükseltmek ve trafiğini arttırmak istiyorsanız yapılması gereken birçok husus vardır. Bu hususlardan biri de SEO uyumlu resimler konusudur. Bugünkü yazımızda SEO uyumlu resimlerin nasıl oluşturulabileceğini anlatarak sitenizi daha iyi yerlere getirmenizde size yardımcı olmaya çalışacağız.

Google Görsel Aramalar

Google’da yalnızca yazılı aramalar yapılmamakta olup, aramaların bir bölümünü de görsel kısım oluşturmaktadır. Bu nedenle sitenizin trafiğini arttırmak için görsel aramalarda da etkili olmanız gerekmektedir. Görsel aramalarda etkili olmak için kendi oluşturduğunuz ya da özgünleştirdiğiniz resimleri kullanmalısınız. Aksi takdirde Google sistemi resimlerinizi görsel aramalar kısmında göstermez.

SEO Uyumlu Resimler Nasıl Oluşturulur?

SEO uyumlu resimler sitenize hit getirecek ve sıralamanızı olumlu yönde etkileyecek olanlardır. Bunun için de daha önce paylaşılmamış resimlerin seçilmesi gerekir. Kendiniz resim oluşturabilecek kadar zamanınız yoksa resimleri özgünleştirmeli ve bu şekilde kullanmalısınız. Resmi özgünleştirmek için daha önceden kullanılmış bir resimden yararlanabilirsiniz. Bunun için öncelikle yabancı dillerde arama yapmanız daha faydalı olacaktır. Bu sayede ülkemizde bolca kullanılan resimlerden uzak durabilirsiniz. Ardından resmin boyutlarıyla oynayabilir, küçük değişiklikler yapabilir ve logonuzu ekleyebilirsiniz. Bu işlemlerden sonra resim özgün bir hale gelecektir.

Resim Başlığı Seçimi

İçerik başlığı ile alakalı bir başlık kullanmalı ve özgün olduğundan da emin olmalısınız.

Resim Alternatif Metin

SEO uyumlu resimler istiyorsanız mutlaka alt etiketler kullanmalısınız. Alt etiketler resmin altında bulunur ve alternatif metin adıyla da bilinir. Alternatif metin resmin daha açıklayıcı bir hale gelmesini sağlar.

Resimlerin URL Yapısı

İçeriğinizde kullandığınız resme başlığın ismini URL olarak vermek en etkili yöntemdir. Bu sayede site trafiğini arttırabilirsiniz. Bilmeniz gereken en önemli kural birçok site sahibi resimlere önem vermemekte ve bu yüzden sıralama kaybetmektedir. Eğer resimlere önem verir ve gerektiği biçimde oluşturursanız kolaylıkla sıralama yükseltebilirsiniz. Özellikle görseller kısmında üst sıralara yerleşmek oldukça kolaydır.

SEO uyumlu resimler nasıl olmalıdır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Jenerik Domain Nedir, Nasıl Bulunur? başlıklı makalemizde jenerik domain bulma ve jenerik domain nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir