Seo Uyumlu Site

SEO Uyumlu Site Nasıl Oluşturulur?

SEO Uyumlu Site Nasıl Oluşturulur?
5 (100%) 1 vote

Öncelikle iyi bir SEO uyumu yakalamak istiyorsanız iyi bir site adı (domain) sahibi olmalısınız. SEO uyumlu site iyi bir araştırmayla ve etkili bir domain kullanarak oluşturulmalıdır. SEO uyumlu bir site oluştururken dikkat edeceğimiz iki husus vardır. Bunlar site içi SEO ve site dışı SEO’dur. Şimdi bunları incelemeye başlayalım.

Site İçi SEO Nasıl Oluşturulur?

SEO uyumlu site için temeller iç SEO’da atılmaya başlanır. Öncelikle başlık seçimi yapılır ve sitenin amacı anlatılır. Ardından en önemli konu olan anahtar kelimeleri seçimine geçilir. Anahtar kelimelerin özgün olması oldukça önemlidir. Rekabet edemeyeceğiniz anahtar kelimeler ve kategoriler ile yola çıkarsanız sonucu hüsran olur. Rekabet oranlarını da adwords aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Anahtar kelimelerinizi belirledikten sonra sırada tema seçimi var. Temanız %100 mobil uyumlu olmalıdır. Aksi takdirde Google tarafından geri plana atılabilirsiniz. Ayrıca sitenizin özelliklerine uygun bir tema seçmeyi de ihmal etmeyiniz. Örneğin online alışverişe yönelik bir site kurmak istiyorsanız temanızın bunu desteklediğinden emin olmalısınız. Ayrıca tema seçimlerinde CSS ve Java’ya da dikkat etmeniz gerekir. Bu husus SEO uyumu açısından oldukça önemlidir.

Site İçi SEO’da Yazıların Önemi

Site içi SEO işlemlerini yaparken en önemli adımlardan biride konular yani yazılar oluşturmaktır. Yazılarda en önemli nokta konu başlığıdır. Konu başlığı belirlendikten sonra H1, H2, H3 vb. alt başlıklar belirlenmeli ve bu başlıklarda anahtar kelimelerin geçmesine önem verilmelidir. Başlıktan sonra yazımızın bulunmasını ve tıklanmasını sağlayacak bir diğer husus da öne çıkan resimlerdir. Resim eklerken isminin anahtar kelime olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca resimde alt taglarda bulunmalıdır. Son olarak yazılarınız tamamen özgün olmalıdır. Özgün olmayan yazılar Google tarafından dikkate alınmaz ve alt sıralarda kalmaya mahkûm olursunuz.

Site Dışı SEO Nasıl Oluşturulur?

SEO uyumlu site oluştururken bir diğer önemli husus da site dışı SEO’dur. Site dışı SEO oluştururken öncelikle temiz backlink kaynakları bulmalısınız. Bu linkler kalıcı olmalıdır. Özellikle aynı kategoriden backlinkler almanız popülerliğinizi arttıracaktır. Sitenizin tanıtımını yapan bir yazıya sahip olmanızda oldukça önemlidir. Tanıtım yazısı olmayan siteler bir adım daha geriden gelir.  Son olarak backlink alırken temiz sitelere yönelin ve backlinkleriniz farklı anahtar kelimelerinizi barındırsın. Bu sayede trafik artışı sağlayabilirsiniz.

SEO uyumlu site nasıl oluşturulur konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SEO Uyumlu Başlık Nasıl Olmalıdır? başlıklı makalemizde seo uyumlu başlık ve Seo uyumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir