Seo Uyumlu Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır

SEO Uyumlu Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalıdır?

SEO Uyumlu Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalıdır?
5 (100%) 1 vote

SEO Uyumlu Tanıtım Yazısı Nedir ?

Öncelikle yazacağınız tanıtım yazıları yaptığınız işi ya da işyerinize ait olan bir siteyi, açıklayıcı şekilde tanıtan içeriklerden oluşmalıdır. Tanıtım yazıları bir site için olmazsa olmazların başında gelir. Eğer bir ürün ve hizmeti pazarlamak istiyorsanız bir tanıtım yazısına ihtiyacınız olduğu kesindir. Bu tanıtım yazısını da en iyi şekilde SEO uyumlu yazarak oluşturabilirsiniz. Peki, SEO uyumlu tanıtım yazısı yazmak niçin önemlidir?

Tanıtım Yazısını Neden SEO Uyumlu Yazmalıyız?

Tanıtım yazınızın SEO uyumlu olmaması her açıdan sizin için bir kayıptır. Yazıyı yazacak kişinin SEO bilgisinin olması gerekir. Eğer yok ise yazdığı yazıyı düz ve vurgulayıcı ifadelerden yoksun bir şekilde yazabilir. Bu da tanıtımını yaptığınız işin veya sitenin sizin açınızdan bir getirisi olmaması anlamına gelir. İşte bunun olmaması için tanıtım yazılarınız mutlaka SEO uyumlu yazılmalıdır. SEO uyumlu olarak yazılan tanıtım yazıları Google’da üst sıralara çıkmanıza ve daha fazla ziyaretçi çekebilmenize olanak tanır. Siteye olan ilgiyi arttırır.

seo-uyumlu

SEO Uyumlu Tanıtım Yazısının Bizim İçin Avantajları Nelerdir?

Tanıtım yazınızı yazacak kişinin SEO bilgisi varsa ve yazıyı bu bilgiler doğrultusunda yazıyorsa işte, o zaman bu tanıtımını yaptığınız işe veya işyerinizin sitesine olumlu geri dönüşler almanızı sağlar ve buna bağlı olarak size mükemmel bir getirisi olur.

SEO uyumlu Tanıtım Yazısı Yazarken Nelere Dikkat Etmeli?

-Yazıyı yazarken acele etmeyin. İlk önce bir kâğıda yazın ve çevrenizdeki kişilere gösterin. Onların yorumlarını alın. Eğer olumlu görüşler alırsanız yazıyı internet ortamında yayınlayın. Bu sizin açınızdan daha iyi olacaktır.
-Yazıya başlamadan önce hangi anahtar kelimeleri kullanacağınıza karar verin. Bu konuda iyi düşünün çünkü anahtar kelimeler yazınızda büyük rol oynar.
-Yazınızda seçeceğiniz başlık seçimi çok önemlidir. Etkili bir başlık her zaman avantaj sağlar.
-Tanıtım yazınızı yazarken en az 3 anahtar kelime olmasına dikkat edilmelidir.
-Anahtar kelime yoğunluğunu kesinlikle abartılmamalısınız. Bu size avantaj yerine dezavantaj sağlar.
-Yazdığınız içerik kesinlikle özgün olmalıdır.
-Yazıya ekleyeceğiniz resimler daha önce kullanılmamış olmalıdır. Yazınıza görsel eklemenin sizin açınızdan inanılmaz bir artısı vardır. Kullandığınız görseller daha çok ziyaretçi çekmenizi sağlar ve yazınızın daha zengin görünmesine olanak tanır.
-Tanıtım yazınızda kullanacağınız anahtar kelimeleri yazınızın başı ve sonu ağırlıklı olmak üzere, birkaç kez kullanmaya özen gösterin.
-Tanıtım yazınız imla kurallarına uygun olmalıdır. Yazım kurallarına uygun olmayan bir tanıtım yazısı ziyaretçilerinizin gözünü yorar ve yazınız akıcılığını kaybeder.
-Yazınız çok fazla uzun olmamalı ve açıklayıcı bir dille yazılmış olmalıdır. Ne çok uzun ne çok kısa sitenizi en iyi şekilde tanıtacak biçimde yazılmalıdır.
-Tanıtım yazınızda anahtar kelimelerinize bağlantı vermek de oldukça önemlidir. Yazınızda minimum 2 bağlantıya yer vermelisiniz. Tabii bu sayıyı çok fazla abartmamanız gerek. Yoksa Google bunu spam olarak algılar.
-Başlık ile anahtar kelimenin aynı olması avantaj sağlar.

seo uyumlu tanıtım yazısı

SEO Uyumlu Tanıtım Yazısında Yapmamanız Gereken Noktalar

-Yazıyı yazarken seçtiğiniz anahtar kelimeleri sırf yazınızda kullanmak için yazıyla bütünleşmeyen alakasız cümleler kurmaktan kesinlikle kaçının.
-Aynı cümleleri kullanmaktan kaçının.
-Tanıtım yazınızı anlamsız uzatmayın. Bunun yerine daha çok içeriğe odaklanın.
-Yazınızda rakip sitelere kesinlikle link vermekten uzak durun.

Tanıtım Yazınızın Nerelere Eklenmesi Daha Doğrudur?

SEO uyumlu tanıtım yazınızı büyük forumlara ve ziyaretçi akışı yüksek olsan sayfalara ekleyebilirsiniz. Ziyaretçi akışı yüksek olan sayfalardan kastımız eklediğiniz yazıyla bağlantılı olan portallar veya bloglar gibi. Tanıtım yazılarınızı çok fazla yere eklememeye çalışın. Eğer böyle bir şey yapacaksanız tanıtım yazılarınızın farklı olmasına özen gösterin. Bunun nedeni ise birçok yere verdiğiniz aynı tanıtım yazısının bir yerde özgün iken diğer tarafta kopya muamelesi görebilecek olmasıdır. Bu yüzden birden çok tanıtım yazısı yazdırmak sizin için daha avantajlı olacaktır. Tanıtım yazınızı yazıp birçok yere ekledikten sonra yazının linkini sosyal medya hesaplarınızda paylaşırsanız iyi olur.
Tanıtım yazınızı SEO uyumlu olarak yazarsanız eğer arama motorları, tanıtım sayfanızı arama sonuçlarında çok sık olarak gösterir. Tanıtım yazınızla ilgili içerik arayacak olan kullanıcılara da arama motorlarının ilk önereceği içerik sizin yazınız olur. Daha iyi geri dönüşler almanızı sağlar. Bu yüzden eğer tanıtım yazısı yazacak veya yazdıracaksanız mutlaka SEO uyumlu olmasına dikkat edin.

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir