SEO Uyumunda Sunucu Secimi

SEO Uyumunda Sunucu Seçmenin Önemi

SEO Uyumunda Sunucu Seçmenin Önemi
5 (100%) 1 vote

SEO uyumunda sunucu seçimi oldukça önemlidir. Bir site hazırlarken sunucu seçimini ihtiyacınızı göz önünde bulundurarak gerçekleştirmelisiniz. Öncelikle 2 hususa dikkat etmelisiniz. Sunucunuz kullanıcı trafiğini kaldırabilecek mi ve reklam gelirleriniz sunucu ücretini karşılayabilecek mi? Bu yazımızda size 4 sunucu tipinden bahsedeceğiz.

SEO Uyumunda Sunucu Seçmenin Önemi

  1. Paylaşımlı Sunucu

Paylaşımlı bir sunucu kullanmayı düşünüyorsanız site hızınızın her zaman etkilenebileceğini ve sunucunuzdaki diğer sitelerin sizin hızını azaltabileceğini unutmamalısınız. Paylaşımlı sunucuların en iyi yanı çok ucuza sınırsız içerik kapasitesi sunmasıdır. Paylaşımlı sunucular giriş çıkış miktarlarını sınırlı tutmakta olup, site trafiğinizi bu yönden etkileyebilirler. Site hazırlama işine başlangıç düzeyinde başlıyorsanız bu sunucuları tercih edebilirsiniz.

  1. Paylaşımsız Sunucu

Paylaşımsız sunucular özellikle çok fazla hit getiren siteler için kullanılmakta olup, yeni başlayanlar için hem maliyetli hem de güvenlik açısından sorunlar çıkarabilme ihtimali bulunan bir sunucu çeşididir. Paylaşımsız sunucular kullanıcılara her ne kadar bağımsız bir kullanım sunsa da çok fazla zamanınıza mal olabilir. Site trafiğiniz çok fazla değilse yanından bile geçmemelisiniz.

  1. Sanal Kiralık Sunucu

Paylaşımlı sunuculara göre daha hızlı çalışan sanal kiralık sunucular size verilen kapasiteyi sonuna kadar kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Disk kapasitesi her ne kadar sınırsız olmasa da sunucudaki diğer kullanıcılardan etkilenmemenizi sağlaması en büyük avantajlarından biridir. Maliyet olarak da bütçenizi yormayacağını düşündüğümüz bu sunucular çok yönlü bir site oluşturmak isteyen kullanıcılar için oldukça idealdir.

  1. Bulut Sunucular

Bulut sunucular hem paylaşımlı hem de bağımsız olarak kullanım imkânı sunmakta olup, ihtiyacınıza göre kapasitesini ve fiyatını belirleyebildiğiniz bir sunucu çeşididir. Bu hizmet henüz yaygınlaşmasa da Google, Amazon ve Microsoft deneme sürümlerini kullanıcıların hizmetine sunmuş bulunmaktadır. Arzu ederseniz bunlardan birini deneyerek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İyi bir site hazırlamak için sunucu seçimi oldukça önemlidir. SEO uyumunda sunucu seçiminde tek başına bir işe yaramayacağını da sizlere hatırlatmakta fayda var. Tüm SEO özelliklerini bir araya getirebilirseniz, sunucunun sağladığı imkânların da farkında varabilirsiniz.

SEO uyumunda sunucu seçmenin önemi konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Arama Motorları Sitenizi Nasıl Daha Hızlı Tarayabilir? başlıklı makalemizde arama motorları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir