SEO’nun Olumsuz Sonuçları Var Mıdır

SEO’nun Olumsuz Sonuçları Var mıdır?

SEO’nun Olumsuz Sonuçları Var mıdır?
5 (100%) 1 vote

SEO çalışmaları sitemizin trafiğini arttıran, daha çok ziyaretçiye ulaşmasını sağlan unsurlardır. Fakat SEO’nun olumsuz sonuçları da olabilir mi? Bu yazımızda SEO’nun olumsuz sonuçlarından, düzgün yapılmadığında nelere neden olabileceğinden bahsedeceğiz.

SEO’nun Olumsuz Sonuçları : Arama Sonuçlarının Yanlış Çıkması

Tarayıcınızı açarak sitenizi arattığınızda doğru sonuçları alamama ihtimaliniz vardır. Örneğin sıralamada sizi doğru sonuçları göstermeyebilir. Bunun önüne geçmek için kendi browserınızda arama yapmamalısınız. Kendi browserınızda arama yapacaksanız bile öncesinde geçmişinizi temizlemeyi unutmayın.

Google Sıralama Değişimleri Ne kadar Sürede Oluyor?

Google geliştirdiği algoritmalar sayesinde çok kısa sürede indeksleme yaparak değişikliklerinizi algılayabilmektedir. Buda sıralamanıza etki ederek olumlu ya da olumsuz anlamda değişimlere neden olmaktadır. Bir değişiklikten sonra genellikle birkaç saat içinde sıralama değişikliğine maruz kalabilirsiniz.

SEO’nun Olumsuz Sonuçları : SEO Kalıcı Değildir.

İnternet siteleri arasında artan rekabet kalıcı bir SEO’yu mümkün kılmamaktadır. Google’ın geliştirdiği Penguen ve Panda gibi algoritmalarda sürekli olarak güncellenmekte ve bu da SEO değişikliklerine neden olmaktadır. Tüm bu çıkarımlar neticesinde kesin olarak diyebiliriz ki, SEO kalıcı değildir, belli aralıklarla güncellenmesi gerekir.

Yapay SEO Olumsuz Etki Eder.

Bir uzmanla anlaşarak SEO çalışması yaptırmak istiyorsanız, öncelikle hangi SEO biçimini uygulayacağını bilmelisiniz. Eğer yapay SEO uygulayacaksa bu siteniz açısında bir felaketin başlangıcı olabilir. Yapay SEO çalışması anlık olarak trafik artışları ve arama motorları sıralamasında yükselmenizi sağlasa da, ardından çok sert bir düşüş yaşamanıza neden olmaktadır. Bu nedenle her zaman organik SEO çalışmasını tercih etmelisiniz. Ayrıca SEO çalışması 6 aylık ve yıllık planlar dâhilinde güncellenmelidir.

SEO Çalışması Sıralamanızı Geriletebilir mi?

SEO çalışması yaptıysanız ve bu sıralamanızın gerilemesine neden olduysa bir yerlerde hata var demektir. SEO çalışmasını titizlikle yapmadıysanız, gerekli analizleri yapmadan çalışmaya başladıysanız bunlar sıralamada gerilemenize neden olabilir. Ayrıca spamlar üzerinden trafik arttırmayı deneyerek bir SEO çalışması oluşturduysanız, bunun da geri dönüşü olumsuz olacaktır. Anlık olarak yükselseniz de ani bir düşüş yaşamanız gayet normaldir.

SEO’nun olumsuz sonuçları var mıdır konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Google Standartlarına Uygun Site Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde google standartlarına uygun site ve Google'a uygun site hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir