Sifirdan SEO Nasil Yapilir

Sıfırdan SEO Nasıl Yapılır? II

Sıfırdan SEO Nasıl Yapılır? II
5 (100%) 1 vote

Sıfırdan SEO çalışması yapmak isteyenlere yönelik hazırladığımız yazı serisinin ilkini yayınlamıştık. Bu yazımızda da bu konuya devam ederek sıfırdan SEO çalışması yapmak isteyenler yardımcı olacağız.

Kaliteli İçerik Üretin

SEO çalışması denildiğinde aklımıza onlarca madde ve kural gelmekte olup, bunların en önemlisi içeriklerdir. Kalitesiz içerikler sunuyorsanız SEO anlamında ne yaparsanız yapın başarılı olamazsınız. Kaliteli ve doğru içerikler sunmak istiyorsanız araştırmacı olmalı ve kopya içeriklerden uzak durmalısınız. Eskiden birçok site kopya içerikler sayesinde trafik sağlayabiliyor ve sıralamada yükselebiliyordu. Artık Google algoritmaları sayesinde kopya içerikler anında anlaşılıyor ve kopya içerik barındıran sitelerde arka plana atılıyor. Ayrıca içeriklerinizde kopya sayılmayan alıntılara yer veriyor olabilir. Bizim tavsiyemiz elinizden geldiğince alıntılardan da kaçınmanızdır. Google robotları alıntıları da kopya içerik olarak değerlendirerek sitenizin yükselmesini engelleyebilir. Son olarak içeriklerinizin ne çok kısa ne de çok uzun olmasına dikkat etmelisiniz. İdeal uzunluk 300-500 kelime arasıdır.

Ziyaretçilerinize Karşı Samimi Olun

Her alanda olduğu gibi insanlar önemsendiklerini bilmek ister. Bu nedenle site ziyaretçilerinizi önemseyin ve yazdığınız içerikle bunu hissettirin. Bolca anahtar kelime kullanılan düzensiz içerikler yerine bilgi verici ve işe yarayan içeriklere önem verin. Kaliteli içerikler ve görseller ziyaretçilerin sitede kalma süresini arttırır ve bu da siteniz için oldukça önemli bir ayrıntıdır. Sitenizi zehirleyen bir diğer husus da Popup reklamlardır. Bu reklamlardan uzak durun ve sitenize asla koymayın. Birçok kişi Popup reklamlar yüzünden siteyi anında terk etmekte ve bir daha da ziyaret etmemektedir.

Görsellere Önem Verin

Konu içerisinde sunduğunuz görsellerin özgün ve kaliteli olmasına özen gösterin. Görsellerinizde kullandığınız alt açıklamalar kısa ve öz olmalı, uzun uzun yazılan açıklamalardan kaçınılmalıdır. Ayrıca görsellerin boyutunu sayfa yapınıza göre ayarlamalısınız. Sayfadan taşan görseller hiç de hoş bir görüntü sunmamaktadır.

İstikrarlı Olun

Bir site hazırlıyorsanız en önemli kısmın içerik olduğunu anlamışsınız demektir. İçerikler özgün ve kaliteli olduğu kadar istikrarlı da olmalıdır. Ziyaretçilerinize düzenli olarak içerik sağlamalı, istikrarlı bir site oluşturmalısınız. Kendinize bir plan yapın ve her gün en az bir adet içerik girişi sağlayın. İstikrarlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam ederseniz, siteniz önünde sonunda dikkat çekmeyi başaracak.

Sıfırdan SEO nasıl yapılır konulu yazı serimizin ikinci kısmını da tamamladık. Yazının devamına yine sitemizden ulaşabilirsiniz. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sıfırdan SEO Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde sıfırdan seo ve sıfırdan seo çalışması yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir