Yeni Baslayanlar Icin Seo

Sıfırdan SEO Nasıl Yapılır? III

Sıfırdan SEO Nasıl Yapılır? III
5 (100%) 1 vote

Sıfırdan SEO çalışması yapmak isteyenlere yönelik hazırladığımız yazı serisinin ilk iki kısmını yayınlamıştık. Bu yazımızda da bu konuya devam ederek sıfırdan SEO çalışması yapmak isteyenlere özel hazırladığımız yazı serisinin üçüncü ve son kısmına da değinmiş olacağız. İlk olarak bu yazımızı gördüyseniz mutlaka diğerlerine de göz atınız.

Rakip Site Analizi

Arama motorlarında sıralamanızı yükseltmek istiyorsanız, aynı kategoride içerik üreten diğer siteleri iyi analiz etmeli ve ziyaretçilerin sizi tercih etmesi için farkınızı ortaya çıkarmalısınız. Rakiplerinizden daha fazla içerik yayınlamanız elbette faydalı olacaktır fakat daha kaliteli içerikler sunmak sıralamada ilerlemenizi daha fazla hızlandıracaktır. Bu nedenle içeriklerinizin sayısından ziyade kalitesine önem verin. Başlangıç için bir adet içerik bile yeterlidir. Zamanla sitenizin büyümesine ve gelişime göre içerik sayısını arttırabilir, hatta içerik düzenlemesi için editörler bulabilirsiniz. Eğer kaliteli bir siteyi rakibiniz olarak görüyorsanız, içerik kalitesinde başa baş ilerliyorsanız, artık bir içerik fazla yayınlama zamanı gelmiştir. Böyle bir durumda rakibinizi geçebilmek için her gün bir içerik fazla yayınlayın.

Site Reklamı

Başarılı bir siteye sahip olmak için tanıtım yapmak, reklamlar vermek oldukça önemli adımlardır. Günlük hayatınızda da görebileceğiniz üzere işini çok iyi yapan fakat tanınmayan firmalar kazançlarını arttıramaz ve hep sabit bir düzeyde kalırlar. İşinizi iyi yapıyorsanız, reklamınızı iyi yapın ve hakkınız olan başarıyı elde edin. Reklamlarınızı Google Adwords üzerinden ya da sosyal medya platformlarından verebilirsiniz. Reklam için bir bütçe ayırın ve bunu ne geçin ne de daha azını harcayın. Sitenizin SEO çalışması iyi yapılmadıysa ya da içerikleriniz kaliteli değilse reklamda ısrar etmenin hiçbir anlamı yoktur.

Sitenizi Güncel Tutun

Sitenizde yayınladığınız içerikler güncel olmalı ve gündeme de hitap etmelidir. Bir haber sitesi kadar güncel olamasanız da kendi kategorinizde gündemden uzak kalmayın. Örneğin sağlık alanında içerikler üretiyorsanız, genel bir salgın konusunda kayıtsız kalmayın. Bu konuda araştırmalar yaparak ziyaretçilerinizi bilgilendirmeye çalışın.

Site Eklentileri

Sitenizdeki eklentilerin güncel olmasına dikkat edin ve kullanmadığınız hiçbir eklentiyi sitenizde barındırmayın.

SEO Analizi

Sitenizin SEO düzeyini sık sık kontrol etmelisiniz. Sitenizde bulunan dış link sayıları, indeksler, görseller, tarama hataları, spam analizleri ve anahtar kelimeler kontrol altında tutulmalıdır. Ayrıca her gün site yedeği almayı da unutmayın.

Sıfırdan SEO nasıl yapılır konulu yazı serimizin üçüncü ve son kısmını da tamamladık. Yazının önceki bölümlerine sitemizden ulaşabilirsiniz. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sıfırdan SEO Nasıl Yapılır? II başlıklı makalemizde seo nasıl yapılır ve sıfırdan site hazırlamak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir