Sifirdan SEO Nasil Yapilir

Sıfırdan SEO Nasıl Yapılır?

Sıfırdan SEO Nasıl Yapılır?
5 (100%) 1 vote

Birçok site sahibi SEO çalışması yapmak istemekte, fakat nereden başlayacağını bilememektedir. Bu yazımızda sıfırdan SEO nasıl yapılır konusunu işleyerek sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Sıfırdan SEO Çalışmasında İlk Önce Plan Yapılmalı

SEO çalışmaları birkaç günlük işlemler değildir. İyi bir siteye sahip olmak ve sürekli yüksek site trafiği yakalamak istiyorsanız günlük, aylık ve yıllık planlar yapmalısınız. SEO çalışmasına doğru bir şekilde başlamak ve doğru hareket etmek yaptığınız çalışmaların çöpe gitmesini engeller ve uzun vadeli verim almanızı sağlar. Yapılan planlara uyduğunuz ve aşağıda anlatacağımız adımları takip ettiğiniz sürece sitenizde büyük değişimler görecek ve yükselişinize tanık olacaksınız.

Backlink Analizleri

Backlinlerin önemini yitirdiğini ve eskisi kadar dikat edilmesi gerekmediğini birçok yerde okuyabilirsiniz. Biz bunun aksini söyleyerek backlinklere aynı derecede önem vermenizi tavsiye ediyoruz. İç ve dış bağlantılarınız sitenize her zaman hit getiren en önemli kaynaklardır. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta gereksiz ve zararlı backlinklerden kurtulmaktır. Sitenizle aynı kategoride bulunan sitelere backlink vermeyin ve spam barındıran sitelerden backlinklerinizi kaldırın. Ayrıca backlinklerin organik olmasına ve sitenize paralel içerikler barındıran sitelerde bulunmasına özen göstermelisiniz.

On-page SEO

SEO’nun en önemli aşamlarından olan on-page site içi SEO anlamına gelmektedir. Site içi yapılan optimizasyonlar sürekli olarak gözden geçirilmeli, URL, css.js ve görsel hataları anında tespit edilerek düzeltilmelidir. Ayrıca site içi yapılandırması iyi olan siteler daha hızlı açılmakta ve ziyaretçilerine daha iyi hizmet sunmaktadır.

Sosyal Medya

Sitenizdeki içerikleri paylaşacağınız daha geniş kitlelere ulaşacağınız sosyal medya hesapları bulunmalıdır. Birçok sosyal medya uygulamasında hesap açarak aktif olarak kullanmaya dikkat edin. Paylaşımlarınızı link eklemeyi unutmayın ve kullanıcıların sitenizi ziyaret etmesini kolaylaştırın. Fakat ziyaretçileri kandıran içeriklerden ya da linklerden kesinlikle uzak durun. Bunlar sayesinde kısa süreli hit artışı sağlasanız da sonunda büyük bir düşük yaşarsınız.

Organik Backlink Kullanın

Sitenizle aynı kategoride içerik üreten büyük sitelerde haber yapılmayı sağlayın. Bu haberler sitenize ulaşımı kolaylaştıracak ve verilen linklerde Google tarafından olumlu karşılanacaktır. Son olarak ücretli tanıtım yazılarından uzak durmanız faydanıza olacaktır.

Sıfırdan SEO nasıl yapılır konulu yazı serimizin ilk kısmını tamamladık. Yazının devamına yine sitemizden ulaşabilirsiniz. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hosting Seçimi ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar başlıklı makalemizde hosting seçimi ve hosting seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir