Site Trafigi Arttirma Yontemleri

Site Trafiği Arttırma Yöntemleri

Site Trafiği Arttırma Yöntemleri
5 (100%) 1 vote

Günümüz internet dünyasında bir sitenin trafiği %50-60 oranında arama motorları tarafından elde edilmektedir. Arama motorları haricinde en büyük pay ise sosyal medya platformlarına aittir. Sıralamada yükselmek ve site trafiğini arttırmak isteyen bir sitenin sosyal medyada etkili olması kaçınılmaz bir sonuçtur. Bizde bugünkü yazımızda sosyal medya üzerinden nasıl hit getirilebileceğini anlatarak, site trafiği arttırma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Instagram Sayesinde Site Trafiği Arttırma

Her geçen gün gelişen ve yenilenen Instagram, 1 milyara sınırına ulaşan kullanıcı kitlesi ile en çok dikkat çeken sosyal medya platformlarından biridir. Bilindiği üzere görsellere önem veren bu uygulama fotoğraf ve video paylaşımına öncelik vermektedir. Bir site adına açılan hesapta kaliteli görsellerin sunulması da takipçi oranını arttırarak site trafiğinin de dolaylı yoldan artmasını sağlayacaktır. Ayrıca Instagram üzerinden reklam verilerek de hit elde edilebilir. Son olarak Instagram’da yaptığınız paylaşımların sitenizle alakalı olmasına özen göstermelisiniz.

Facebook Üzerinden Site Trafiği Arttırma

Son yıllara kadar sosyal medya ortamını kasıp kavuran Facebook, bir yavaşlama içerisine girse de halen en etkili uygulamalardan biridir. Facebook sayesinde ulaşacağınız kitleyi büyütebilir ve site trafiğinizi arttırabilirsiniz. Öncelikle sitenizle alakalı grup ya da sayfa oluşturmalı ve bu yerlerde paylaşımlar yapmalısınız. Yaptığınız paylaşımların içine yerleştirdiğiniz linkler sayesinde hit artışı yakalayabilirsiniz. Ayrıca reklam vererek yüksek bir site trafiği yakalayabilirsiniz. Fakat bu hususta bütçenizi iyi ayarlamalı ve reklam tekniklerinden de yararlanmalısınız.

Youtube Üzerinden Hit Arttırma

Son zaman Youtube çok büyük bir gelişme göstermiş ve özellikle gençler arasında çok popüler bir hale gelmiştir. Bu neden bir sitenin Youtube hesabına sahip olması kaçınılmazdır. Sitenizdeki paylaşımlara uygun videolar hazırlayarak Youtube’a yüklemek sitenize trafik artışı sağlar ve birçok ziyaretçinin bu sayede sitenizi keşfetmesine yardımcı olur. Paylaştığınız videoların açıklama kısmını etkin bir şekilde kullanmayı unutmayın ve sitenizden linkler ekleyin.

Bloglardan Hit Çekmek

Site içi bir blog oluşturmanız site trafiğinizi olumlu yönde etkileyecektir. Bloglarda paylaşılan içerikler SEO uyumlu ve kaliteli olursa birçok ziyaretçi bu içerikler sayesinde sitenizi keşfedecektir.

Site trafiği arttırma yöntemleri konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SEO Analiz Aracı Kullanımı ve Faydaları başlıklı makalemizde SEO analiz aracı ve SEO analizi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir