Sitede Kalma Oranları Nasıl Yükseltilir

Sitede Kalma Oranları Nasıl Yükseltilir?

Sitede Kalma Oranları Nasıl Yükseltilir?
5 (100%) 1 vote

Google’da yükselmek ve ilk sıralara çıkmak istiyorsanız, sitede kalma oranları hakkında bilgi sahibi olmalı ve bu oranları yükseltmeye çalışmalısınız. Bu yazımızda sitede kalma oranlarını nasıl yükseltebileceğinizi anlatarak, daha kaliteli bir siteye sahip olmanızda yardımcı olamaya çalışacağız.

Sitede Kalma Oranları Nasıl Yükseltilir?

Sitenize yaptığı arama sonucu ulaşan bir kullanıcı, sitenizde az ya da çok zaman geçirir. Sitenizde geçirdiği zaman sitenizin kalitesini belirleyen bir faktördür ve arama motorları bu durumu oldukça fazla dikkate alır. Bu nedenle ziyaretçilerinizin sitenizde daha fazla vakit geçirebilmesini sağlamanız için dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır.

İçerik Kalitesi

Ziyaretçilerin sitenizde daha fazla vakit geçirmesini sağlayan en önemli unsur içeriklerinizin kalitesidir. Ziyaretçiler rahatlıkla okuyabildikleri, gözlerini yormayan ve doğru bilgi veren siteleri tercih eder. Ayrıca özgün içeriklere sahip olmanızda dikkat çekebilecek diğer bir husustur. Ayrıca siteniz normal uzunlukta (300 kelime) içeriklere sahip olmalı, alt başlıklar düzenli kullanılmalı ve konu belli bir düzende işlenmelidir.

Görsellerin Özgünleştirilmesi

Yazılarınızda kullandığınız öne çıkan görseller ve yazı içerisine konulan görseller özgünleştirilmelidir. Kalitesiz ve çalıntı görseller kötü bir izlenim vermenize neden olur ve ziyaretçinin sitenizden hemen çıkmasına yol açar. Ayrıca görseller içerikle aynı doğrultuda olmalı, içerikten bağımsız görseller kullanılmamalıdır. Son olarak gereğinden fazla görsel kullanmak hem sitenizi yavaşlatır hem de ziyaretçi tarafından çekici bulunmaz. Bu nedenle ortalama 100 kelimede 1 görsel kullanmanız tavsiye edilir.

İçeriklerde Video Kullanmak

Yalnızca yazılı içerikler ziyaretçinin sitenizde çok fazla zaman geçirmesini sağlayamaz. Bu nedenle video kullanarak ziyaretçilerin sitenizde kaldığı süreyi arttırabilirsiniz. Fakat içeriği ve görüntüsü kaliteli videolar kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Site İçi Linkler Kullanmak

Yazılarınızda site içi linkler kullanmanız, ziyaretçinin konular arasında gezinmesini ve sitenizde daha fazla zaman geçirmesini sağlayabilir. Fakat link verdiğiniz konuların birbiriyle benzerlik göstermesine dikkat ediniz. Aksi takdirde sitede kalma oranları olumsuz etkilenebilir.

Sitede kalma oranları nasıl yükseltilir konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SEO’nun Olumsuz Sonuçları Var mıdır? başlıklı makalemizde SEO'nun olumsuz etkileri ve Seo'nun olumsuz etkisi var mıdır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir