Sitede Kalma Oranlari Yukseltme Yontemleri

Sitede Kalma Oranları Yükseltme Yöntemleri

Sitede Kalma Oranları Yükseltme Yöntemleri
5 (100%) 1 vote

Arama motorlarında sıralama yükseltmek için sitede kalma oranları arttırılmalıdır. Ziyaretçilerin sitenizde daha fazla vakit geçirmesini sağlamak için birçok husus göz önünde bulundurulmalıdır. Bugünkü yazımızda bu hususlar hakkında bilgi vererek sitenizi geliştirmenize yardımcı olmaya çalışacağız.

Sitede Kalma Oranları Yükseltme Yöntemleri

Ziyaretçilerin sitenize ulaşabilmesi %95 oranında arama motorları sayesinde olmaktadır. Arama motorlarından anahtar kelimelerinizi kullanarak yapılan aramalar sıralamanızı yükselten en önemli etmendir. İkinci olarak da ziyaretçilerin sitenizde kalma oranları gelmektedir. Sitenizde kalma oranlarını yükseltmek için dikkat edilmesi gereken hususlar;

  1. Kaliteli İçerikler

Ziyaretçiler arama sonuçları aracılığıyla sitenize ulaştığında kaliteli içerikler ile karşılaşmak ister. Aksi takdirde sitenizi hemen terk eder ve bu durumda sitede kalma oranları düşer. Eğer sitenizde kalarak içeriğinizi okurlarsa sitenizde uzun zaman geçirirler. Hatta içeriğiniz beğenilirse sitenizdeki diğer içeriklere de göz atarak daha fazla zaman geçirebilirler. Bu nedenle içerikleriniz kaliteli ve özgün olmalı, kelime ortalamanın üzerine çıkmamalı, sade ve anlaşılır bir dil kullanmaya özen gösterilmelidir.

  1. Görseller

Sitenizi ziyaret eden kişiler kalitesiz ve çalıntı görsellerle karşılaşırsa hemen siteyi terk edebilir ve sitede kalma oranınızı olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle sitenizde kullandığınız görsellerin kaliteli olmasına ve özgünleştirilmesine dikkat etmelisiniz. Ayrıca içerikte gereğinden fazla görsel kullanmakta ziyaretçilere olumsuz izlenim uyandırarak siteyi hemen terk etmelerine neden olabilir.

  1. Videolar

Sitenizde videolara yer vermeniz ve bu videoların izlenmesi sitenizde kalma oranını oldukça yükseltecektir. Kaliteli videoların sonuna kadar izlendiği düşünüldüğünde ortalama bir video sitede kalma zamanını 10 dakikaya çıkaracaktır. Ortalama bir içerikte ise bu zaman 2 dakikadır. Bu nedenle videolara önem vermeniz yararınıza olacaktır.

  1. Site içi Link Verme

Sitenizi ziyaret eden kişiler bir içeriği okurken başka konulara geçiş yapabilir. Bunun için konuyla alakalı site içi linkler vermeniz ziyaretçinin sitenizde daha fazla zaman geçirmesini sağlayabilir. Konu altlarında bu yazımızı da okudunuz mu şeklinde verilen linkler ziyaretçiler tarafından etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

Sitede kalma oranları yükseltme yöntemleri konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Organik SEO Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde organik seo ve organik seo yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir