Hakkimizda Sayfasi

Sitelerin Hakkımızda Sayfası Nasıl Oluşturulur?

Sitelerin Hakkımızda Sayfası Nasıl Oluşturulur?
5 (100%) 1 vote

İnternet sitelerinin hakkımızda sayfası hazırlama amacı öncelikle diğer sitelerden farkını ortaya koymak ve diğer sitelerden daha iyi olduğunu anlatmaya çalışmaktır. Bir şirket için oluşturulmuş bir internet sitesinde ya da e-ticaret sitesinde kesinlikle hakkımızda sayfası oluşturulmalı ve neden tercih edilmesi gerektiği anlatılmalıdır.

Hakkımızda Sayfası Nasıl Hazırlanır?

Hakkımızda sayfası oluşturulurken dikkat edilmesi gereken birçok huşu olmakla birlikte, en önemlilerini bu yazımızda inceleyeceğiz.

  1. Görsellikten Yararlanın.

Şirketiniz için ya da e-ticaret siteniz için hakkımızda sayfası oluşturacaksanız görsellerden yararlanmayı unutmayın. Özellikle grafiklerden yararlanarak içeriğinizi zenginleştirebilirsiniz. Oluşturduğunuz grafiklerde kaliteye ve büyüklük ölçeklerine  dikkat etmeli, üzerine tıklandığında açılan ve tam sayfa bilgi veren grafiklerden yararlanılmalıdır. Ayrıca kullandığınız altına açıklama eklemeyi de unutmamalısınız.

  1. Detaylı ve Açıklayıcı Bir Anlatım Kullanın.

Bir şirketin hakkımızda sayfası hazırlıyorsanız, şirketin kuruluş amacını, verdiği hizmetleri ve başarılarını anlatmalısınız. Ziyaretçilerin etkilenmesini sağlamak istiyorsanız bir başarı öyküsü oluşturabilirsiniz. Herhangi bir site için hakkımızda sayfası yazıyorsanız, sitenin amacını ve hangi kategorilerde paylaşım yaptığından, bilgilendirme amacının ne olduğundan bahsetmelisiniz.

  1. Şirketin Büyüklüğünden ve Yükselişinden Bahsedin.

Ziyaretçilerinizi etkilemek için nasıl bir ivmeyle yükseldiğinizi ve hangi yıllarda ne kadar büyüdüğünüzü anlatmalısınız. Hatta büyümenizi grafiklerle anlatırsanız daha iyi olur. Şirkette çalışan personeller ve hizmet alan müşterileri de grafiklerle anlatabilirsiniz. Müşteri yorumlarından faydalanmak da gayet etkili olacaktır.

  1. Açıklamaları Kısa ve Öz Tutun.

Sıkıcı açıklamalarda bulunarak ziyaretçilerinizi sıkmak istemiyorsanız, kısa ve öz açıklamalarda bulunun. Kısa bir içerik ziyaretçilerin dikkatinin dağılmasını da önleyecektir. Uzun süren açıklamaların okuyan kişinin sayfayı hemen terketmesine neden olabilir.

  1. Sosyal Medya Hesaplarınızdan Bahsedin.

Ziyaretçilerinizin size ulaşması ve farklı platformlardan sizi takip edebilmesi için sosyal medya hesaplarınızdan bahsedin. Özellikle Facebook, Instagram, Twitter ve Linkedin hesaplarınızı paylaşmalısınız. Ziyaretçilerin size ulaşabilmesi için iletişim bilgilerinizi eklemeyi de unutmayın.

Sitelerin hakkımızda sayfası nasıl oluşturulur konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Çok Kullanılan Arama Motorları Hangileri ? başlıklı makalemizde arama motoru, bing ve google hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir