Sitenizin Icerik Coplugune Donmesini Nasil Engellersiniz

Sitenizin İçerik Çöplüğüne Dönmesini Nasıl Engellersiniz?

Sitenizin İçerik Çöplüğüne Dönmesini Nasıl Engellersiniz?
5 (100%) 1 vote

İnternetin kocaman bir çöplük olduğundan bahsedildiğini birçok kez duymuş olmalısınız. Aslında birçok site işe özgün ve yararlı bilgilerle başlamakta, fakat düzgün bir plana sahip olmadığından bir süre sonra içerik çöplüğü haline gelmektedir. Sitenizi, SEO çalışması yapması ve içerik üretmesi için emanet ettiğiniz 2. sınıf firmalarda sitenizin içerik çöplüğüne dönmesinde büyük rol oynamaktadır. Bu yazımızda sitenizin içerik çöplüğü haline gelmesini nasıl engelleyeceğinizi anlatacağız. Umarız yönergeleri izler ve bu sorunun kenarından bile geçmezsiniz.

İçerik Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Birçok webmaster zamanı olmadığından içeriklerini kendi üretememekte ve kişilerden ya da sitelerden temin etmektedir. Öncelikle belirtmek gerekirse ucuz etin yahnisi pek olur misali, ucuz içerikte çöp olur. Bu nedenle kaliteden ödün vermeyin ve üç kuruş fazla ücret ödemekten çekinmeyin. Bu nedenle işinin uzmanı içerik üreticileriyle çalışın. İçeriği ister şahıslardan isterse sitelerden temin edin, fakat uzman kişilerle çalıştığınızdan emin olun. Aslında en iyi içerik kendi ürettiğinizdir ama bunun büyük emek ve zaman gerektirdiğini unutmamak gerekir.

İçerik Planlaması Sitenizin İçerik Çöplüğü Haline Gelmesini Engeller

Birçok webmaster siteyi açtıktan sonra düzenli olarak içerik üretmeye başlar ve sitenin gelişmesi için elinden geleni yapar. Fakat bir süre sonra elindeki içerikler tükendiğinden yeni içerik üretmekte zorlanır ve yeni konular bulamaz hale gelir. Bu nedenle bir siteyi açmadan önce girilecek içeriklerin listesi yapılmalıdır ve site planlı bir şekilde geliştirilmelidir.

Kaliteli İçerik Yönergeleri

Arama motorları webmasterların daha kaliteli içerik üretebilmeleri için zaman zaman yönergeler yayınlamaktadır. Yönerge yayınlayan arama motorlarının başında da Google gelmektedir. Google’ın yayınladığı yönergeler takip edilmeli ve bunlara uygun içerik üretilmelidir. Unutmamalısınız ki sitenizi en büyük gelir Google sayesinde gelmektedir. Bu nedenle Google sıralamalarında yükselmek oldukça önemlidir.

Sitenizin içerik çöplüğüne dönmesini nasıl engellersiniz konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazının sonuna geldik. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Paylaşımları Sıralamaya Etki Eder mi? başlıklı makalemizde sosyal medya paylaşımları ve seo ve sosyal medya paylaşımlarının sıralamaya etkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir