Sosyal Medya Paylasimlari Siralamaya Etki Eder Mi

Sosyal Medya Paylaşımları Sıralamaya Etki Eder mi?

Sosyal Medya Paylaşımları Sıralamaya Etki Eder mi?
5 (100%) 1 vote

Günümüzde internet kullanıcılarının genellikle bir sosyal medya hesabı bulunmakta olup, sosyal medya paylaşımları da büyük ilgi görmektedir. Sosyal medyada doğru paylaşımlar yapıldığında büyük bir ilgi görür ve bu paylaşımlardan sitenize yönlendirme yapmanız halinde site trafiğinizi de arttırır. Bu yazımızda sosyal medya paylaşımları sıralamaya etki eder mi ve etki etmesi için neler yapılabilir konularından bahsedeceğiz.

Sosyal Medya Paylaşımları ve SEO Etkisi

Arama motorlarının öncelikli hedefi kullanıcılara en iyi sonucu sağlamaktır. Bu nedenle sosyal medya platformlarında bulunan paylaşımları da es geçmez ve arama sonuçlarında çıkarır. Arama sonuçlarında daha ön sıralarda çıkabilmek için de paylaşımların SEO uyumlu olması gerekir. SEO uyumlu içeriklerin nasıl olacağından ve Facebookda SEO uyumlu paylaşımların nasıl oluşturulacağından bahsetmiştik. Sosyal medya paylaşımları site trafiğinize olumlu etki edebileceği gibi olumsuz sonuçlara da neden olabilir. Bu tarz bir sorun yaşamamak için neler yapmanız gerektiğini anlatmaya başlayalım.

Site Trafiğiniz Kaliteli Olsun

Site trafiğinin kaliteli olması gerektiğinden bahsederken şaşırmış olabilirsiniz. Bir sitenin trafiği nasıl kaliteli olabilir? Öncelikle yanıltıcı paylaşımlardan uzak durmalı ve spam paylaşımlarla sitenize ziyaretçi çekmeye çalışmamalısınız. Sitenize yanıltıcı paylaşım üzerinden gelen ziyaretçi hemen çıkar ve bu da sitenizin hemen çıkma oranını arttırır. Bu durum sitenizin kalitesiz ve zararlı olduğu sonucunu oluşturur ve arama motorları da sizi geri plana artar. Siz sıralamanızın yükselmesini beklerken sıralamanız düşer.

Sitenizi Mobil Uyumlu Hale Getirin

İnternet kullanıcılarının büyük çoğunluğu mobil kullanıcıdır. Bu nedenle siteniz mobile uyumlu ve rahat kullanım özelliklerine sahip olmalıdır.

Yönlendirmeleri Kaliteli İçeriklerinize Yapın

Bir sitenin fark yaratmasını sağlayan en büyük etmen içeriklerinin kaliteli olmasıdır. Kullanıcılar sosyal medya paylaşımları üzerinden sitenize ulaştığında kalitesiz içeriklerle karşılaşırsa, sitenizden hemen çıkacak ve bir daha da uğramayacaktır. Bu nedenle ilk hedefiniz sitenizin içeriğini kaliteli hale getirmek olsun.

Sosyal medya paylaşımları sıralamaya etki eder mi konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Facebookda SEO Uyumlu Paylaşımlar Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde facebook SEO uyumu ve facebookda SEO uyumlu paylaşımlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir