Flat vectFlat vector illustration of web analytics information and development website statistic - vector illustration or illustration of web analytics information and development website statistic - vector illustration

Sosyal Medyada Reklam

Yakın bir zamana kadar birçok işletme sosyal medyada yer almayı planlamıyordu. Ancak şuan küçük-büyük her türlü işletme, sosyal medya araçlarını kendi markalarının ve firmalarının tanıtımı için kullanıyor. Bu sayede müşteri sadakati arttırılıyor ve marka bilinirliği geliştiriliyor.

Sosyal medya denildiğinde akla ilk gelen büyük platformlar: Facebook, Twitter, Google+, Instagram, Youtube ve Pinterest’tir. Bu sosyal medya topluluklarının ziyaretçi ve üye sayıları artık tüm dünya çapında yüz milyonlarla ölçülmekte. Ayrıca tüm bu sosyal medya siteleri sadece genç nüfusu değil, internet kullanma becerisine sahip olan kariyerli veya popüler insanları da kendi bünyesinde barındırıyor.

Sosyal medya tanıtımında hedef kitle ülkeye, şehre, cinsiyete, yaşa, anahtar kelimeye, medeni durumuna, eğitim durumuna ve iş unvanına göre belirlenerek hedef kitleye uygun etkili reklamlar sunulabilir. Bu sayede reklamlar hedef kitleye daha kolay ulaşır ve hedef kitlenin ihtiyaçlarına daha iyi cevap vererek daha fazla ilgiyle karşılanır.