Tanitim Yazisi Nasil Hazirlanir

Tanıtım Yazısı Nasıl Hazırlanır?

Tanıtım Yazısı Nasıl Hazırlanır?
5 (100%) 1 vote

Tanıtım yazısı sitenizin sıralamada yükselmesini sağlamak amacıyla kullanılır. Tanıtım yazısı hazırlamak kadar nerelerde yayınlanması gerektiğine karar vermekte önemlidir. Tanıtım yazısını kurallarına uygun hazırlamadıysanız ya da yanlış yerlerde yayınladıysanız hiçbir faydasını göremezsiniz. Hatta Google sıralamanızı olumsuz yönde etkiler. Bu yazımızda tanıtım yazısı hazırlama tekniklerine değinerek, bu konuyu aydınlatmaya çalışacağız.

Tanıtım Yazısı Nedir?

Tanıtım yazısı aslında sitenizin reklamıdır. Siteniz hakkında bilgilere ve açıklamalara yer verir. Tanıtım yazıları internet ortamındaki kullanıcılara sitenizi anlatarak, tanınmasını sağlar. Ayrıca Google gibi arama motorları tanıtım yazıları sayesinde sitenizi daha kolay bulur ve daha sık indeksler.

Tanıtım Yazısı Hazırlama

Tanıtım yazılarında birçok faktörün etkisi vardır. Tanıtım yazısının içeriği, başlığı ve yayınlandığı yer bunlar arasında en önemlileridir. Başlık kısmı dikkat çekici ve arama motorlarında sıralama alacak şekilde hazırlanmalıdır. Başlık içerisinde anahtar kelime mutlaka geçirilmelidir. Tanıtım yazısının en önemli kuralı içeriğin kaliteli olmasıdır. Kaliteli ve özgün bir içeriği tanıtım yazısı olarak yayınlatırsanız sıralamanıza büyük etki eder. Arama motorları tanıtım yazınızı indekslediğinde bunu sizin referansınız olarak kabul eder. Bu nedenle referansınız ne kadar iyiyse site trafiğinizde aynı derecede artacaktır. Tanıtım yazılarında iki adet link kullanmayı unutmayın. Linklerden biri ana sayfanıza yönlendirme yaparken, diğeri de belirlediğiniz bir kategorinize yönlendirme yapsın.

Tanıtım Yazıları Yayınlatma

Tanıtım yazılarını yayınlatırken sitenizle aynı kategoride içerikler paylaşan sitelere yönelmelisiniz. Ayrıca haber sitelerini ve blogları da alternatif olarak düşünebilirsiniz. Tanıtım yazısı yayınlatmak için seçtiğiniz sitelerin güncel ve kaliteli olmasına özen gösterin.

Tanıtım Yazılarının Etkisi

Tanıtım yazılarınız mutlaka sizden daha kaliteli sitelerde yayınlanmalıdır. Sitenizden daha kaliteli bir site size referans olduğunda sıralamada hızlı bir şekilde yükselebilirsiniz. Sıralamada yükselmeye başlamak en geç bir hafta içerisinde gerçekleşmekte olup, herhangi bir yükselme olmadıysa da telaşa kapılmanıza gerek yok. Sayfanın indekslenme ve sitenizin arama motorlarınca tanınma süresine göre süreç 2-3 aya kadar uzayabilir.

Tanıtım yazısı nasıl hazırlanır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. SEO ve web yazılım konusundaki yeniliklerden olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. Ayrıca Web yazılım ve SEO hizmetleri satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Link Yapısı Nasıl İnşa Edilir? başlıklı makalemizde iç link ve dış link oluşturma ve link yapısı oluşturma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir